Oni kochają Śląsk!
Czwartek, 09 stycznia 2014 12:27
Od 16 stycznia do końca lutego będzie można oglądać wystawę zdjęć wyłonionych w konkursie „Kocham Śląsk. Oblicza Śląska 2013” w ramach projektu PSTRYKAM ŚLĄSKIE. Zarówno w wersji analogowej – to w Bytomiu w klubie Brama oraz w świecie wirtualnym.
  
 

 
Prezentowana w Klubie Brama wystawa obejmie fotografie aktualnego oblicza naszego województwa, czyli zdjęcia wykonane w 2013 roku. Do udziału w konkursie zaproszeni zostali wszyscy fotografowie ze Śląska: zarówno profesjonaliści, jak i amatorzy, hobbyści. O wyborze prac decydowało przede wszystkim ciekawe ujęcie tematu, oryginalny pomysł na zdjęcie, a także jakość techniczna zdjęcia. – Poprzez wystawę chcemy pokazać Śląsk jaki być może nie jest znany, miejsca zapomniane, które niegdyś tętniły życiem. W pewnym sensie to hołd tej ziemi – mówi Przemysław Bratkowski reprezentujący Studio Bratkowski, jeden z członków jury. – Zdjęcia pochodzą z różnych zakamarków, ukazując najrozmaitsze oblicza ziemi śląskiej, ludzi tu pracujących i mieszkających. Organizując konkursy i wystawy chcemy uczyć patrzenia na otaczającą rzeczywistość, uwrażliwiać na to co ważne istotne, a co jest przemijające – dodaje. Organizatorem konkursu w ramach projektu PSTRYKAM ŚLĄSKIE jest firma Silence! z Katowic. Fanpage projektu działa od sierpnia 2012 roku pod adresem facebook.com/pstrykamslaskie. I to właśnie w przestrzeni wirtualnej odbył się konkurs.

PSTRYKAM ŚLĄSKIE akcja o charakterze społecznym, zrzeszająca miłośników fotografii mieszkających na terenie województwa śląskiego. Do grona osób zrzeszonych wokół profilu należą fotografowie profesjonalni oraz amatorzy w każdym wieku. Ich celem jest odkrywanie Śląska, jego historii, kultury, a także pokazanie jego współczesnego oblicza za pomocą aparatu fotograficznego. Fotografują oni śląskie zabytki, obiekty industrialne, a także krajobrazy przyrodnicze. Organizatorzy liczą na to, iż zebrane w ten sposób fotografie przyczynią się do ocieplenia wizerunku województwa śląskiego i tym samym pomogą w postrzeganiu go, jako miejsca ciekawego i wartego odwiedzenia.

Wystawę będzie można oglądać od 16 stycznia do 28 lutego w klubie Brama w Bytomiu, przy ul. Chrobrego 1. Wstęp wolny.
 
 

 

Marek Szulc

 

 
 
Który język obcy chciałbyś doskonale znać?
 
Naszą witrynę przegląda teraz 24 gości 

 
 
 
© 2009-2014 www.eSpinacz.pl | Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykorzystywanie zamieszczonych na stronie materiałów bez wiedzy i zgody redakcji - zabronione.
Pomoc przy aktualizacji serwisu - Coffeewebsite.pl