Cały świat w pigułce
Piątek, 08 listopada 2013 08:28
Program „PROJEKTOR – wolontariat studencki” zaprasza wszystkich do udziału w projekcie: „Cały świat w pigułce – czyli poznaj inne kultury” - szkolenia z metodyki pracy z dziećmi, a następnie do prowadzenia warsztatów kulturoznawczych w szkołach!
 
 
 

 
 
 
 
Studenci, którzy zgłoszą się do projektu wezmą udział w szkoleniu organizacyjnym z elementami metodyki pracy z dziećmi w terminie 22 listopada w godz. 15:00 – 19:00, a następnie w grudniu i styczniu przeprowadzą warsztaty kulturoznawcze dla dzieci z klas 1-3 lub 4-6 w szkołach podstawowych w okolicach Katowic. Warsztaty przeprowadzane w 2 lub 3-osobowych zespołach będą obejmowały 6h dydaktycznych, rozłożonych na trzy spotkania po 2h każde. Tematem przewodnim warsztatów będzie sztuka, kultura i baśnie Wietnamu, Iraku, Somalii i Białorusi (studenci zgłaszający się do projektu będą prowadzili warsztaty dotyczące jednego, wybranego przez siebie kraju).

Uczestnicy projektu - studenci otrzymają od organizatorów wszystkie materiały edukacyjne: scenariusze zajęć, opisy gier i zabaw, potrzebne załączniki oraz podstawowe informacje nt. wybranego przez siebie kraju. Scenariusze zawierają zabawy zaczerpnięte z kultury danego kraju oraz ciekawe metody pozwalające na przekazanie informacji m.in. nt. świąt, kuchni czy codziennego życia mieszkańców danego kraju.Warunki uczestnictwa w projekcie:
- status studenta lub doktoranta,
- wiek poniżej 27 roku życia (dla studentów).

Co oferujemy:
- zdobycie nowej wiedzy o innych krajach,
- zdobycie ciekawego doświadczenia w pracy z dziećmi/młodzieżą,
- świetną zabawę,
- profesjonalnie opracowane materiały na warsztaty,
- zwrot kosztów podróży do szkoły na wszystkie spotkania w ramach prowadzonych warsztatów,
- zaświadczenie z udziału w projekcie edukacyjnym.

Prosimy o przesyłanie zgłoszeń zawierających imię i nazwisko, numer telefonu, kierunek studiów i nazwę uczelni na adres mailowy: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
 
 
Który język obcy chciałbyś doskonale znać?
 
Naszą witrynę przegląda teraz 39 gości 

 
 
 
© 2009-2014 www.eSpinacz.pl | Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykorzystywanie zamieszczonych na stronie materiałów bez wiedzy i zgody redakcji - zabronione.
Pomoc przy aktualizacji serwisu - Coffeewebsite.pl