Przeżyj przygodę życia
Środa, 11 września 2013 10:27
Czy kiedykolwiek marzyłeś, żeby na jakiś czas wyrwać się z szarej rzeczywistości i przeżyć niesamowitą przygodę, która nie będzie przypominała niczego, co do tej pory wydarzyło się w twoim życiu, ale nie miałeś ku temu okazji? Członkowie AIESEC czekają na Ciebie!
 
 
 
 
A może chcesz zdobyć międzynarodowe kontakty i doświadczenie, wzbogacić swoje CV, poznać świat, inne kultury i podszkolić swoją znajomość języków obcych, ale nie wiesz w jaki sposób zorganizować wyjazd, znaleźć odpowiednie miejsce i punkt zaczepienia? Jeżeli tak, program Global Citizen jest odpowiedzią na Twoje plany i marzenia!Czym jest Global Citizen?
   
 
Global Citizen to międzynarodowy program wymiany dla młodych osób, zainteresowanych rozwojem osobistym, odkrywaniem i dzieleniem się swoją kulturą, prowadzony przez organizację studencką AIESEC. W praktyce oznacza to, że jeżeli jesteś studentem lub absolwentem do dwóch lat po ukończeniu studiów, chcesz poznawać świat i dać światu poznać Ciebie, zdobywając przy okazji bezcenne doświadczenie – stoisz przed niepowtarzalną szansą. Już w tym roku, tuż po wakacjach masz okazję wyjechać na wolontariat do wybranego miejsca na świecie, na okres do sześciu tygodni, i odwiedzić kraje takie jak Serbia, Turcja, Włochy czy nawet egzotyczna Brazylia lub niesamowity Tajwan. Nie musisz mieć doświadczenia ani szczególnej wiedzy – wystarczy że masz odwagę podjąć wyzwanie i potrafisz komunikatywnie porozumieć się w języku angielskim. Setki młodych ludzi przekonało się, że Global Citizen to strzał w dziesiątkę i niejednokrotnie punkt zwrotny w życiu. Ewa, studentka III roku pisze: „To doświadczenie zmobilizowało mnie do zmiany mojego życia o 180 stopni, do podejmowania równie odważnych decyzji jaką była ta związana z wyjazdem do Turcji bo w życiu trzeba korzystać z każdej nadarzającej się okazji.” Więcej opinii osób, które przeżyły przygodę życia z programem, można znaleźć na stronie http://globalcitizen.pl/blog.
 
 
 

Wolontariat organizowany jest w różnego rodzaju instytucjach: organizacjach pozarządowych, szkołach, przedszkolach i uniwersytetach. Dzieli się on na trzy podstawowe odsłony. To którą z nich wybierzesz i jak będzie wyglądała Twoja praca zależy tylko od Ciebie. Wspomniane odsłony to:
• Global Citizen Management, który pozwala rozwinąć umiejętności związane z marketingiem, zarządzaniem oraz prowadzeniem szkoleń i warsztatów.
• Global Citizen Culture skierowany jest do osób zainteresowanych poznawaniem ludzi różnych narodowości, odkrywaniem obcych kultur, ale także aktywnym dzieleniem się informacjami na temat własnej ojczyzny.
• Global Citizen World Issue w dużej mierze odnosi się do aktualnych problemów, z którymi zmaga się świat. Wolontariusz ma okazję pracować na rzecz zwalczania HIV/AIDS, przestrzegania praw człowieka, czy propagowania ekologii.


Jak wyjechać?


Przede wszystkim należy posiadać status studenta lub absolwenta do dwóch lat po ukończeniu studiów, znać angielski na poziomie przynajmniej B1. Ważna jest też chęć przeżycia wielkiej przygody, poznania wspaniałych ludzi z całego świata, poszerzania własnej strefy komfortu i zdobycia międzynarodowego doświadczenia oraz kontaktów. Osoby zaopatrzone we wszystkie wspomniane cechy mogą zalogować się na stronę www.globalcitizen.pl, i tam złożyć swoją aplikację, a następnie oczekiwać na kontakt ze strony lokalnego oddziału AIESEC Katowice.Nie wahaj się ani chwili, bo taka szansa może zdarzyć się tylko raz w życiu! Wejdź na stronę www.globalcitizen.pl i rozpocznij niesamowitą przygodę.
 

 

 
fot. AIESEC
 
 
Który język obcy chciałbyś doskonale znać?
 
Naszą witrynę przegląda teraz 36 gości 

 
 
 
© 2009-2014 www.eSpinacz.pl | Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykorzystywanie zamieszczonych na stronie materiałów bez wiedzy i zgody redakcji - zabronione.
Pomoc przy aktualizacji serwisu - Coffeewebsite.pl