Liczy się każdy studencki głos!
Piątek, 30 sierpnia 2013 11:45
Reformy w polskiej edukacji to zawsze kwestia drażliwa i wzbudzająca niemałe kontrowersje. Każdy ruch poszczególnych ministrów jest bacznie obserwowany i często krytykowany. Na bazie ogólnego niezadowolenia ze sposobu nauczania powstał ruch "Rewolucja W Edukacji".
    
 

 

 

Rewolucja w Edukacji to inicjatywa oddolna, zrzeszająca zarówno studentów, absolwentów, jak i wykładowców i przedstawicieli świata biznesu. Współpraca ma na celu odkrywanie i eliminowanie błędów w polskim systemie szkolnictwa oraz proponowanie własnych rozwiązań konkretnych problemów. Wszystko po to, aby uzdrowić nasze uczelnie i sprawić, by nauka stała się w końcu przyjemnością, a nie koniecznością. W ramach początkowych działań ruch stworzył dla studentów ankietę, która ma pokazać, w jaki sposób sami zainteresowani postrzegają polską naukę. Badanie Oczekiwań Studentów, bo tak nazywa się ów kwestionariusz, zbiera opinie na temat stanu polskich uczelni. Każdy, kto jest studentem, może taką ankietę wypełnić i przyczynić się do zmian w polskiej edukacji. Pytań jest kilka, jednak większość jest podchwytliwa. Szczególnie cztery pierwsze, które wymagają od wypełniającego chwili zastanowienia i zweryfikowania swoich oczekiwań i odczuć względem swojej uczelni. Nikt zbyt często nie zastanawia się: "po co studiuję?", "co dają mi te studia?", "co już dzięki nim osiągnąłem?", "jakie umiejętności we mnie rozwinęły?". Są to pytania niespotykane, jednak bardzo ważne dla ukazania sytuacji studentów.

Rewolucja w Edukacji zapewnia, że wyniki ankiet zostaną zaprezentowane na seminarium w Kancelarii Prezydenta RP. Chyba wszyscy liczą na to, że ich trud nie pójdzie na marne, a wyniki dotrą do najważniejszych osób odpowiedzialnych za rozwój w polskim szkolnictwie wyższym. "Rewolucjoniści" docelowo planują przeprowadzenie zmian w edukacji, a ma im w tym pomóc połączenie sił wszystkich możliwych organizacji. – Chcemy zintegrować środowisko studentów, naukowców oraz biznesu wokół jednego wspólnego problemu i razem doprowadzić do zmiany na lepsze. Wyniki ankiety będą dla nas podstawą do określenia najbliższego celu Rewolucji w Edukacji. Do tego potrzebujemy głosu studentów – podkreśla inicjator Rewolucji w Edukacji, Wojciech Dudziak.

Ankietę można znaleźć pod adresem: http://goo.gl/BaBLX

Paulin Budna

 
 

 
 
Który język obcy chciałbyś doskonale znać?
 
Naszą witrynę przegląda teraz 20 gości 

 
 
 
© 2009-2014 www.eSpinacz.pl | Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykorzystywanie zamieszczonych na stronie materiałów bez wiedzy i zgody redakcji - zabronione.
Pomoc przy aktualizacji serwisu - Coffeewebsite.pl