Przybyli, zobaczyli i przełamali się
Poniedziałek, 26 sierpnia 2013 08:00

33 studentów z Europy przyleciało do Katowic, aby wziąć udział w projekcie Summer Universitty 2013 "Become a Slavic Hero!". Zobacz jak łamali kulturowe stereotypy i poznawali naszą, śląską kulturę!
 
 
 

 

Grupa uczestników chcąca na Śląsku zostać prawdziwymi słowiańskimi bohaterami była bardzo zróżnicowana. Uczestnicy pochodzili z krajów takich jak: Hiszpania, Włochy, Rumunia, Ukraina, Rosja, Grecja, Holandia, Portugalia, Turcja, Węgry, Niemcy, Czechy, Serbia oraz Macedonia. Sytuacja sprzyjała więc prawdziwej wymianie kulturowej oraz łamaniu stereotypów. Kilka pierwszych dni uczestnicy spędzili w Katowicach i najbliższych okolicach. Zwiedzili oni zarówno centrum miasta, jak i Kopalnie Wieczorek oraz Nikiszowiec, byli również gośćmi Leśników z Nadleśnictwa Katowice. Następnie odwiedzili Kopalnię Srebra w Tarnowskich Górach, Browary Tyskie w Tychach oraz Dąbrowę Górniczą.

 

 


 


Pod koniec swej przygody nasi uczestnicy udali się do Siewierza, gdzie mieli okazje zwiedzić siewierski zamek oraz wziąć udział w prawdziwych walkach rycerskich, co spotkało się z ogromnym zainteresowaniem wszystkich uczestników projektu i z radością było przez nich uwieczniane na zdjęciach. To również w Siewierzu zorganizowana została bardzo ważna część każdego Letniego Uniwersytetu - Noc Europejska. Uczestnicy z poszczególnych narodowości przygotowują samodzielnie potrawy oraz napoje tradycyjne dla ich krajów często akompaniując sobie śpiewem, a następnie, prezentują je innym. Jest to doskonały sposób na lepsze poznanie innych kultur i krajów oraz nauczenia się czegoś nowego.

 

 


 


Na zakończenie pobytu uczestników w Polsce, grupa udała się w kierunku Krakowa. W drodze do tego pięknego miasta uczestnicy zwiedzili również Muzeum Auschwitz-Birkenau.  W trakcie krótkiego pobytu w Krakowie uczestnicy spędzili czas na zwiedzeniu miasta oraz muzeów. Następnie cała grupa udała się w drogę na Słowację. Projekt Summer University zakończył się 1 sierpnia uroczystym rozdaniem dyplomów dla każdego uczestnika. 


MP

Fot. AEGEE Katowice

 
 
Który język obcy chciałbyś doskonale znać?
 
Naszą witrynę przegląda teraz 55 gości 

 
 
 
© 2009-2014 www.eSpinacz.pl | Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykorzystywanie zamieszczonych na stronie materiałów bez wiedzy i zgody redakcji - zabronione.
Pomoc przy aktualizacji serwisu - Coffeewebsite.pl