Laur Studencki w Hotelu Angelo
Wtorek, 03 stycznia 2012 09:24

Samorząd Studencki UŚ 20 stycznia organizuje kolejną galę wręczenia Nagród Środowiskowych Laur Studencki. Tym razem odbędzie się ona w hotelu Angelo w Katowicach. Do 13 stycznia można oddać swój głos na Przyjaciela Studenta.

 

 

 

 

 

Kategorie, w których zostaną przyznane wyróżnienia to: Instytucja Przyjazna Studentom, Promotor Kultury Studenckiej, Wydarzenie Kulturalne Roku, Przyjaciel Studentów oraz Nagroda Honorowa. Nagrodami są jak co roku Statuetki Kurosów – miniaturki pomniku stojącego przed rektoratem Uniwersytetu Śląskiego. Laureatów co roku wybiera Kapituła składająca się z reprezentacji studentów całego Uniwersytetu, jednak każdy z żaków, może przyczynić się do nagrodzenia zasłużonej według niego osoby, poprzez głosowanie elektroniczne w kategorii Przyjaciel Studenta, dostępnej na stronie www.laurstudencki.pl.

W poprzedniej edycji Gali wśród nagrodzonych osób znalazł się m.in. Prezydent PR Bronisław Komorowski oraz Pani Magdalena Warchala z Gazety Wyborczej. Wyróżnione statuetką instytucje to Biuro Europejskiej Stolicy Kultury 2016 oraz Elektrownia Rybnik S.A. W ubiegłym roku Kinoteatr Rialto ugościł ponad 150 ważnych osobistości i prawie 300 studentów.

Idea Lauru Studenckiego powstała na początku 2007 roku, natomiast pierwsza gala odbyła sie w styczniu 2008 roku w katowickim Kinoteatrze Rialto. Realizacja pomysłu na stworzenie tej uroczystości, wzięła sie z ogromnej chęci podziękowania i nagrodzenia ludzi i instytucji, które w znaczny sposób przyczyniły się w ostatnim roku do rozwoju i upowszechnienia kultury studenckiej. 

 

MK

 
 
Który język obcy chciałbyś doskonale znać?
 
Naszą witrynę przegląda teraz 15 gości 

 
 
 
© 2009-2014 www.eSpinacz.pl | Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykorzystywanie zamieszczonych na stronie materiałów bez wiedzy i zgody redakcji - zabronione.
Pomoc przy aktualizacji serwisu - Coffeewebsite.pl