Regionalna Gala Programu „PROJEKTOR-wolontariat studencki”
Środa, 15 stycznia 2014 16:43
16 stycznia Katowice staną się na krótki czas stolicą wolontariatu studenckiego. W tym dniu w Kinoteatrze Rialto odbędzie się Regionalna Gala Programu „PROJEKTOR-wolontariat studencki”. Wszystkie osoby zainteresowane tematem wolontariatu studenckiego będą miały okazję wspólnie świętować, bawić się i zapoznać się z działalnością programu.
  
 

 
Chcemy podziękować wszystkim, którzy są zaangażowani w program w naszym regionie – mówi Agnieszka Pieniążek, Regionalna Koordynatorka Programu w Katowicach. – Zależy nam na tym, aby nasi wolontariusze zobaczyli, że są ważni, a ich zajęcia prowadzone dla dzieci z małych miejscowości są docenione przez nas i przez szkoły, do których jeżdżą. Dla uczestników Gali przygotowaliśmy mnóstwo atrakcji: stoiska tematyczne, na których będą mogli m.in. ściągnąć odciski palców lub samodzielnie zrobić pieska z balonów; występ artystyczny w wykonaniu naszych wolontariuszek oraz wyróżnienia i nagrody dla tych, którzy są szczególnie zaangażowani w nasz program.

Gala rozpocznie się o godz. 17:00 prezentacją dotychczasowych działań w Programie. Są one imponujące: ok. 100h zajęć dla dzieci miesięcznie w ciągu ostatniego półrocza, prawie 100 wolontariuszy – studentów, realizujących zajęcia w tym czasie, współpraca z ok. 30 szkołami i średnio 3 warsztaty prowadzone dla studentów w każdym miesiącu. Zajęcia realizowane przez studentów w szkołach dotyczyły m.in. kryminalistyki, pierwszej pomocy, decoupage, biologii, pedagogiki cyrku, kultury Wietnamu, Somalii, Czeczenii czy Iraku i wielu innych dziedzin wiedzy. Spotykały się zawsze z gorącym przyjęciem ze strony uczniów, jest zatem okazja do świętowania i podziękowań zarówno dla wolontariuszy, szkół, które ich przyjmują, jak i firm, które w ostatnim czasie zaangażowały się we współpracę przy realizacji projektów w ramach wolontariatu pracowniczego  

Do udziału w Gali są zaproszeni wszyscy zainteresowani tematem wolontariatu studenckiego. Uczestnictwo w wydarzeniu jest bezpłatne, jednak należy potwierdzić swoją obecność mailową pod adresem Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

PROJEKTOR – wolontariat studencki jest programem Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanym przez Fundację Rozwoju Wolontariatu.


 
 
Który język obcy chciałbyś doskonale znać?
 
Naszą witrynę przegląda teraz 37 gości 

 
 
 
© 2009-2014 www.eSpinacz.pl | Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykorzystywanie zamieszczonych na stronie materiałów bez wiedzy i zgody redakcji - zabronione.
Pomoc przy aktualizacji serwisu - Coffeewebsite.pl