Juwenalia Śląskie 2013!
Czwartek, 16 maja 2013 21:19
Wielkimi krokami zbliża się największe studenckie święto – Juwenalia. Jak co roku - 21 maja studenci przejmują władzę w Katowicach i nie oddadzą jej przez cały tydzień. Juwenalia Śląskie 2013 to potężna dawka dobrej muzyki i niezapomnianej zabawy!
  
 
Tradycyjnie Juwenalia Śląskie zainauguruje KOROWÓD STUDENCKI, który we wtorek 21 maja, ruszy ulicami Katowic. Pochód wystartuje o godzinie 11.59 spod Uniwersytetu Ekonomicznego z ulicy Bogucickiej. Następnie na ulicy Krasińskiego dołączą studenci Politechniki Śląskiej. Studenci Uniwersytetu Śląskiego do korowodu dołączą z ulicy Bankowej. Tradycyjnie celem korowódu jest plac pod Spodkiem, gdzie odbędzie się rytualne przekazanie władzy w mieście. Na scenie ustawionej pod spodkiem odbędą się także pierwsze juwenaliowe kocnerty. W tym roku wystąpią zespoły Meet Jimmy oraz AYARISE. Po koncertowym szaleństwie studenci będą mogli udać się do Oka Miasta na Korowodowe After Party.

Drugi dzień Juwenaliów, czyli środa, to koncerty na terenie akademików Uniwersytetu Śląskiego na Ligocie. Zabawa rozpocznie się około godziny 17, wtedy to osiedle akademickie zapełni się biwakującymi studentami. Koncertom będą towarzyszyć liczne "studenckie" zabawy, które z pewnością porwą studentów. W tym roku dla publiczności wystąpi laurat festiwalu FAZA zespół DRENKROM oraz składy hip-hopowe: ZEUS oraz SOKÓŁ I MARYSIA STAROSTA.

Czwartek to dzień klubowy. Studenci będą mieli okazje bawić się na trzech różnych juwenaliowych imprezach. W klubie Straszny Dwór podczas imprezy "obciach party" wystąpi gwiazda internetu CHWYTAK&DJ WIKTOR. W klubie Pomarańcza wystąpi gwiazda LONG&JUNIOR. A w klubie Kwadraty odbędą się Paranormalna - igrzyska absurdu pełne niebanalnych konkurencji. Są nimi między innymi: zerowanie piwa na czas, rzut przeszczepem, flunki, turniej w piłkarzyki oraz wiele niespodzianek. Następnie w klubie odbędzie się tradycyjne już Piana Party!!!

Piątek to pierwszy dzień Totalnej Inwazji Studentów. W Parku Leśnym od godziny 17.30 rozpoczną się występy gwiazd polskiej sceny muzycznej. W tym roku wystąpią: ANIMATORS, ŚCIGANI. Największe gwiazdy pierwszego dnia  to MELA KOTELUK, ENEJ oraz COMA.

Sobota to ostatni dzień naszych Juwenaliów. Drugi dzień Totalnej Inwazji Studentów rozpocznie koncert EBOLA CEREAL następnie na scenie pojawi się MAJA KLESZCZ&incarNATIONS. Otatnimi gwiazdami tegorocznej edycji Juwenaliów Śląskich będzie VNM, GOORAL oraz zespół KAMP!

 

 


 

 
 
Który język obcy chciałbyś doskonale znać?
 
Naszą witrynę przegląda teraz 49 gości 

 
 
 
© 2009-2014 www.eSpinacz.pl | Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykorzystywanie zamieszczonych na stronie materiałów bez wiedzy i zgody redakcji - zabronione.
Pomoc przy aktualizacji serwisu - Coffeewebsite.pl