Jury studenckie Ars Independent
Środa, 08 maja 2013 09:15
Jak zostać członkiem jury festiwalu Ars Independent? To proste. Napisz krótki esej na temat przyszłości kina niezależnego. Oczekiwane są intrygujące wizje, ciekawe odkrycia i zgrabny styl. Masz czas do końca czerwca. 
 
 
 
   

Festiwal, zainteresowany poszukiwaniem bezkompromisowych filmów i najnowszych trendów w kinie, w sposób naturalny chce się również wsłuchać w głos młodego pokolenia. Wzorem zeszłego roku organizatorzy Festiwalu Ars Independent ponownie zapraszają do udziału w konkursie na jury studenckie. – Byliśmy zachwyceni współpracą z młodymi jurorami rok temu. Postanowiliśmy ponownie wyjść do studentów z taką propozycją – mówi Zuzanna Maciejak, jedna z organizatorek Festiwalu Ars Independent. – Chcemy stworzyć młodym ludziom szansę, by mogli wykazać się swoimi umiejętnościami, a później sprawdzić się w nowej roli. Przede wszystkim jednak chcemy, aby mogli ujawnić nam swój gust. Udział w charakterze jurora powinien zaoferować studentom ciekawe doświadczenie, umożliwić silne zaangażowanie w dyskusję o kinie, którą wywołuje Ars Independent czy wręcz przejęcie w niej inicjatywy – dodaje.


Festiwal Filmowy Ars Independent odbędzie się w Katowicach dopiero pod koniec września, ale już poszukiwani są młodzi, utalentowani „oceniacze”. Konkurs ma na celu wyłonienie trójki przedstawicieli środowiska studenckiego, którzy w trakcie trwania festiwalu ocenią filmy walczące w konkursie głównym o statuetkę Czarnego Konia i przyznają swoje wyróżnienie, mające wyrażać głos młodego pokolenia.


Aby wziąć udział w konkursie należy napisać krótki, nigdzie wcześniej nie publikowany esej (od 5 do 6 tys. znaków) na temat przyszłości kina niezależnego. Festiwal Ars Independent poszukuje czarnych koni nie tylko wśród reżyserów, ale i wśród najnowszych trendów. Dlatego podczas 3. edycji przyjrzymy się m.in. technologii lomo oraz związkom filmu i gier komputerowych. Jak będzie wyglądało kino niezależne za kilka czy kilkadziesiąt lat? Kto albo co będzie jego przyszłością? Teksty wraz z podstawowymi danymi osobowymi należy nadsyłać na adres mailowy Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. do 30 czerwca 2013 roku.


Nagrodą w konkursie jest udział w jury studenckim oraz akredytacja na wszystkie wydarzenia festiwalowe. Organizator zapewnia jurorom nocleg w Katowicach. Informacje o wynikach konkursu zostaną podane do wiadomości uczestników nie później niż 15 sierpnia 2013 roku.


Jaki jest idealny profil kandydata do jury? Okazuje się, że decydujące jest spojrzenie na świat: – Liczymy przede wszystkim na otwartość umysłu kandydata, jego wrażliwość na świeże, odważne i łamiące konwencje sposoby filmowego opowiadania, a także lekkie pióro. Członkowie zeszłorocznego jury wykazali się niezwykłym zaangażowaniem, a przede wszystkim niezależnością, co znalazło swoje odbicie w werdykcie, bo lista filmów nagrodzonych przez studentów nie pokrywała się z listą laureatów Czarnych Koni w konkursie głównym i konkursie animacji – mówi Zuzanna Maciejak.


Szczegółowy regulamin konkursu „Jury Studenckie” znajduje się na stronie internetowej www.arsindependent.pl.Marek Szulc


 
 
Który język obcy chciałbyś doskonale znać?
 
Naszą witrynę przegląda teraz 48 gości 

 
 
 
© 2009-2014 www.eSpinacz.pl | Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykorzystywanie zamieszczonych na stronie materiałów bez wiedzy i zgody redakcji - zabronione.
Pomoc przy aktualizacji serwisu - Coffeewebsite.pl