Teledyski w teledysku
Poniedziałek, 02 grudnia 2013 20:01

Pod koniec zeszłego miesiąca mogliśmy nacieszyć oczy klipem do kawałka „Cyferblatów Wichura”. W samym teledysku jak i piosence, na tzw. featuringu pojawia się Rahim. To prawdopodobnie pierwsza tego typu produkcja w Polsce, ponieważ w jednym „obrazku” przeplatają się ujęcia z zupełnie różnych od siebie teledysków.

 

 

 

23 listopada mikołowskie wydawnictwo MaxFloRec zaprezentowało najnowszy wideoklip gdańskiego rapera - Buki. Grupę aktorską, która wystąpiła w wizualizacji stanowią: Karolina Błażejczyk, Marcel Rajewicz, Iga Ryńska oraz Grubson i AbradAb. Za realizację obrazu do „Cyferblatów Wichura” odpowiada Aleksander Kozłowski z grupy producenckiej Przedmarańcza. Idea zrodziła się w jego głowie już kilka lat temu, lecz w kontekście samego Rahima. Pomysł na tego typu teledysk odżył dzięki Buce. Jak twierdzi sam Pan Kozłowski, klimat produkcji tworzy właśnie zamiana miejsc w klipach obu artystów.


Na ile nietypowe rozwiązanie mogło być trudnym, produkcyjnym zadaniem? Takie pytanie możemy kierować jedynie do twórcy tego krótkiego filmu. Aleksander Kozłowski mówi: – Lokacji z „Róży Wiatrów” nikt jeszcze nie wyburzył, a „podrabianie” samego siebie to całkiem zabawne zajęcie. Problem pojawił się przy teledysku „Darkside”. Kopalnia, w której powstawał jest w tej chwili niedostępna. Musieliśmy komputerowo dodać Bukę do teł bezczelnie wyciągniętych z klipu. Pierwsza robocza wersja, którą wypuściłem, zawierała jeszcze „Darkside'owego” Rahima siedzącego nieruchomo za Buką. Osobnym tematem była „Pierwsza Miłość”. To nie mój film, więc musiałem się zmierzyć ze stylem innego producenta. Było to o tyle trudne, że mówimy o naprawdę dobrym i kultowym klipie.


I dzieli się z nami efektami zabawy z(e) (nie tylko) swoimi obrazkami… Pan Kozłowski niestety nie uchyla rąbka tajemnicy a mianowicie jaką metodą powstał klip. Jedynie możemy czerpać wiedzę na temat wideoklipu za pomocą jego wypowiedzi: – Bardzo spodobała mi się reakcja Rahima na wygląd planu teledysku „Toast”. Powiedział: „To Wy to TAK zrobiliście?!”. Dlatego ustaliliśmy, że nikt nigdy nie może się dowiedzieć, jak powstał ten klip.


W opisie pod tym teledyskiem w serwisie YouTube możemy przeczytać: „To już najprawdopodobniej ostatni singiel z tej płyty, który ukazuje się w obrazkowej formie.”. Miejmy nadzieję, że Panowie jeszcze nie raz coś razem zaśpiewają czy nakręcą, bo sądząc po pozytywnych komentarzach pod linkiem, wprowadzają mocną (cyferblatów) wichurę w Internecie. Na kanale MaxFloRecTV możemy znaleźć bardzo miłe opinie, wskazujące na dobre przyjęcie klipu. To tylko jedne z wielu komentarzy: „Dawno nie było w polskim hip-hopie tak dobrego teledysku”, „Ten teledysk, ta muzyka! Definicja dzieła sztuki w XXI wieku?!”, Gwałcę przycisk replay” czy „(...) Nie wpadłbym, że tak on będzie wykonany. (...) Warto było czekać”. Wśród nich nie zabrakło konstruktywnej krytyki: „Nagranie nie w moim stylu, ale uważam, że jest wspaniale zrobione i super oprawione” – pisze pani Wiesia.


Swoje zdanie ma również sam przedstawiciel grupy producenckiej Przedmarańcza: – Cieszy mnie bardzo dobry odbiór tego teledysku. Dla nas to rzeczywiście miła podróż w czasie. Na chwilę mogliśmy wrócić do tych małych światów, które tworzyliśmy razem.”


Za to Wy możecie dowiedzieć się, jakie kompozycje oprócz „Cyferblatów Wichura” wchodzą na album o tytule „Wspaniały Widok Na Nic Interesującego”. Płyta wciąż dostępna jest w sklepach i na sklep.maxflo.pl - http://www.sklep.maxflo.pl/pl/p/Buka-Wspanialy-widok-na-nic-interesujacego-bonus-CD/286.


„Cyferblatów Wichura” Buki i Rahima jest już szóstym z kolei singlem promującym krążek i całkiem możliwe, że ostatnim. Czy „zyska” równie wiele wyświetleń co – mający blisko 3,5 mln odsłon – klip do „Zamknij oczy” czy – liczące ponad 3,3 mln – „Orchidee”? Tak jak w przypadku pozostałych teledysków na MaxFloRecTV – to od Was zależy który utwór Wam się najbardziej podoba!

 

 

 


Annamaria Stawska

 
 
Który język obcy chciałbyś doskonale znać?
 
Naszą witrynę przegląda teraz 39 gości 

 
 
 
© 2009-2014 www.eSpinacz.pl | Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykorzystywanie zamieszczonych na stronie materiałów bez wiedzy i zgody redakcji - zabronione.
Pomoc przy aktualizacji serwisu - Coffeewebsite.pl