Spotkanie autorskie z Marcinem Mellerem
Wtorek, 22 października 2013 07:21
W czwartek 24 października o godz. 18.00 zapraszamy do Auli Biblioteki Głównej przy ul. Kościelnej 11 w Sosnowcu, na spotkanie autorskie z Marcinem Mellerem – dziennikarzem, felietonistą i podróżnikiem. Wstęp wolny.
 
 
 
 
 
Spotkanie promujące najnowszą książkę Autora – „Miedzy wariatami. Opowieści terenowo-przygodowe” poprowadzi poeta i podróżnik – Bartłomiej Majzel.

Marcin Meller – ur. 23 października 1968 r. dziennikarz, felietonista, prezenter telewizyjny, podróżnik, reportażysta. Absolwent historii na Uniwersytecie Warszawskim. Pracował jako reporter w tygodniku „Polityka”, gdzie zajmował się tematyką międzynarodową, polityczną i obyczajową. Był działaczem NZS-u, gospodarzem popularnego reality show "Agent", teleturnieju „Kapitalny pomysł”, magazynu kulturalnego „Drugie śniadanie mistrzów” oraz autorskiej audycji „Mellina” w RoxyFM. W latach 2003-2012 był redaktorem naczelnym polskiej edycji miesięcznika "Playboy". W latach 2011-2012 był felietonistą tygodnika "Wprost", od marca 2012 pisze teksty do "Newsweeka". Aktualnie jest współprowadzącym porannego programu śniadaniowego "Dzień Dobry TVN". Marcin Meller jest autorem reportaży z podróży m.in. po Gruzji, Iranie, Turcji, Kaukazie,  Ugandzie.

Twórczość:

Gaumardżos! Opowieści z Gruzji /2011/ (wspólnie z Anną Dziewit-Meller);
Między wariatami. Opowieści terenowo-przygodowe /2013/.

Marcin Meller „Między wariatami. Opowieści terenowo-przygodowe”
Książkę otwierają reportaże z lat 90. Wielu zaskoczą, niektórych przerażą, wszystkich powinny zainteresować. Czytelnicy dowiedzą się, kiedy nie warto palić marihuany, jak wyglądał chuligański wyjazd kibiców Legii do Goteborga i czemu autor podczas jednej z wariackich eskapad musiał jęczeć w wojskowej karatece... Znajdziemy tu szokujące reportaże z Afryki. Meller pisze o zderzeniu kultur: świecie, w którym czarni nienawidzą białych, a biali czarnych. Z bliska ukazuje ludobójstwo, którego nie da się powstrzymać, szaleństwo religijnych fanatyków i bezwzględnych satrapów, dla których ludzkie życie nic nie znaczy. Przypomina wojnę w byłej Jugosławii i pokazuje polskich żołnierzy w samym środku tego szaleństwa. Meller pisze o Azji, o konflikcie Turków i Kurdów, o seksie w Iranie, gdzie policja obyczajowa tropi każdy występek przeciwko pokrętnie pojmowanej moralności, o wojnie Ormian i Azerów w Karabachu. W Między wariatami czytelnicy znajdą też felietony polityczne. Dziennikarski koktajl uzupełniają reportaże z socjologicznym zacięciem o Polsce i polskości: Jak wyglądał świat barów mlecznych? Jakie marzenia mieli napompowani sterydami ochroniarze z nocnych klubów? Jak przebiegał absurdalny Festiwal Młodzieży z 1955 roku?
Wszystkie teksty w Między wariatami opowiadają właściwie jedną prostą historię: jak żyć, żeby nie zwariować!
 
 
Który język obcy chciałbyś doskonale znać?
 
Naszą witrynę przegląda teraz 39 gości 

 
 
 
© 2009-2014 www.eSpinacz.pl | Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykorzystywanie zamieszczonych na stronie materiałów bez wiedzy i zgody redakcji - zabronione.
Pomoc przy aktualizacji serwisu - Coffeewebsite.pl