Koncert zespołu Brzoska i Gawroński
Poniedziałek, 03 czerwca 2013 09:10
W środę 5 czerwca 2013 o godz. 18:00 Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu zaprasza na koncert zamykający tegoroczną IX edycję Sosnowieckich Dni Literatury. W Auli Biblioteki Głównej przy ul. Kościelnej 11 wystąpi zespół grający elektropoezję - Brzoska i Gawroński.
  
 
 
Fragmenty recenzji EP-ki Brzoski i Gawrońskiego „Nigdzie indziej”:

Elektropoezja, która przejmuje pałeczkę od Świetlików w sztafecie pokoleń muzyki ze znaczącym tekstem (…) Muzycznie zespół odpływa w stronę niepokojącej elektroniki spod znaku IDM, momentami ich utwory brzmią, jakby były wydawane pod szyldem wytwórni Warp. Muzyka przenika się z cierpką liryką napisaną i zaśpiewaną przez Wojtka Brzoskę (uznanego poetę ze Śląska).
Adrian Chorębała, „Ultramaryna”

Nie szukajcie na „Nigdzie indziej” poetyckich fraz w quasi-rockowej oprawie fortepianu i gitary. To prawdziwie heretycka elektronika. (…) Ep-ka kolektywu Brzoska i Gawroński (…) - pięć utworów, każdy z innej beczki, każdy świetny.
Anna Gromnicka, „Wprost”

Od lat czekam na polski odpowiednik popularnych czeskich zespołów muzyki elektronicznej, takich jak W.W.W. czy Midi Lidi. I to właśnie album , który być może kończy moje wyczekiwanie. W twórczości Brzoski i Gawrońskiego elektroniczne bity są nie tylko echem melorecytacji poezji, ale stają się jej nieodłączną częścią, dzięki czemu wiersze nabierają nowego, niespodziewanego smaku.
Łukasz Grzesiczak, „Przegląd”

(…) Szkielet semantyczny muzyki zawartej na Ep-ce Nigdzie indziej opiera się o wysmakowaną elektronikę i osobiste, używające zaskakujących metafor i gier słownych teksty Brzoski. (…) Korelacja między muzyką i tekstem jest celem samym w sobie, warstwa liryczna i brzmieniowa nieustannie się przenikają.
Łukasz Folda „Popupmusic”
 
 
Który język obcy chciałbyś doskonale znać?
 
Naszą witrynę przegląda teraz 49 gości 

 
 
 
© 2009-2014 www.eSpinacz.pl | Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykorzystywanie zamieszczonych na stronie materiałów bez wiedzy i zgody redakcji - zabronione.
Pomoc przy aktualizacji serwisu - Coffeewebsite.pl