10. Tydzień Kina Niemieckiego w Światowidzie
Środa, 04 maja 2011 07:57
Przegląd najnowszych filmów sąsiadów zza zachodniej granicy, pod patronatem Andrzeja Wajdy i Volkera Schlöndorffa już od 9 do 13 maja w kinie Światowid. Mamy dla Was ciekawy konkurs!
 
 
 
 
 
 
 
 
 
.

 
Tematem przewodnim dziesiątej edycji przeglądu jest "Nachbarwelten - Świat Sąsiadów", został on sformułowany w nawiązaniu do zawarcia Traktatów o dobrym sąsiedztwie i przyjaznej współpracy między RFN i Polską przed 20. laty. Wybór filmów obrazuje nie tylko temat sąsiedztwa i świata sąsiedniego w kontekście polsko-niemieckiej relacji, lecz także jej osobisty i prywatny wymiar. Wybrane filmy mają na celu przedstawić przeróżne koncepty życiowe oraz przyczynić się do wzmocnienia otwartości wobec odmiennych kultur i akceptacji inności.

Aby wygrać jeden dwuosobowy karnet na cały tydzień z niemieckim kinem w Światowidzie, wystarczy przysłać do nas maila na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , w temacie wpisując „Konkurs niemiecki”, a w treści swoje imię i nazwisko oraz odpowiedź na pytanie konkursowe: Jednym z najważniejszych festiwali filmowych w Niemczech jest Berlinale. Kto zdobył nagrodę Złotego Niedźwiedzia za najlepszy film w 2011 roku? Podaj imię i nazwisko nagrodzonego reżysera oraz tytuł wyróżnionego filmu? Na poprawne odpowiedzi czekamy do soboty 7 maja do godziny 12:00.

Więcej konkursów znajdziesz na stronach Magazynu Studenckiego „Spinacz”, w serwisie www.eSpinacz.pl oraz na naszym facebooku.
 
Kinga Baranowska 
 
KONKURS ROZSTRZYGNIĘTY! Poprawna odpowiedź: "Rozstanie" reż. Asghar Farhadi. Zwycięzcy gratulujemy!

 
 
Który język obcy chciałbyś doskonale znać?
 
Naszą witrynę przegląda teraz 42 gości 

 
 
 
© 2009-2014 www.eSpinacz.pl | Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykorzystywanie zamieszczonych na stronie materiałów bez wiedzy i zgody redakcji - zabronione.
Pomoc przy aktualizacji serwisu - Coffeewebsite.pl