Antykwariat „Misio”
Poniedziałek, 06 lutego 2012 09:15

W Katowicach od niedawna działa skromny, niepozorny, ale coraz sprawniej działający i coraz szerzej rozpoznawalny – Antykwariat „Misio”. Znajdziemy tu wszystko, czego potrzebuje dojrzały i doświadczony czytelnik, którego podniebienie trzeba czule pieścić arcydziełami literatury polskiej i zagranicznej oraz rzadkimi okazami niedostępnymi od dawna w księgarniach…

 

 

 

Katowice są miastem poprzemysłowym, w którym kultura dopiero od kilku lat pręży swe muskuły… A są one coraz lepiej rozwinięte. Powstaje więcej klubów, ośrodków kultury, pojawiają się nowe pomysły na ukulturalnienie społeczeństwa. Zapominamy jednak często, że bardzo ważnym elementem jest literatura. Innym – niemal tak samo istotnym – jej (kultury i literatury) cena.


W antykwariacie „Misio” smaczki znajdą pochłaniacze – wcale nie gorszej – literatury popularnej. Fani horroru, fantasy, romansów czy powieści przygodowych dostaną swój kącik pełen interesujących woluminów – od Kinga, Koonza, przez Tolkiena, Lema, Whartona, Szklarskiego, aż po Szwaję czy Grocholę. A to tylko wierzchołek góry lodowej. Dla żądnych wiedzy znajdą się regały literatury naukowej, pełne opracowań z zakresu nauk humanistycznych i ścisłych (tych drugich ździebko mniej). Językoznawcy poszperają w licznych słownikach, historycy – w przedwojennych czasopismach, teolodzy natomiast mogą zakupić niepospolite wydania książek liturgicznych. Z książką w torbie wyjdą też matematycy, adepci chemii, fani kolejarstwa, modelarze, globtroterzy i wielu, wielu innych. By dostosować się do wymogów klienta oferta zaleta także obrazy olejne, stare fotografie, kilka pozycji muzycznych (m.in. fenomenalną kasetę Shazzy – „Egipskie noce”, kilka kaset Theriona) i filmy na DVD. Dla Pań – informacja, że „Misia” łączą bliskie więzy z popularną wytwórnią biżuterii hand-made – Szuflandią.

 

 

 

 

"Misio" jest więc rożkiem (bo lokal niewielki) obfitości. Każdy prędzej czy później znajdzie tu cos dla siebie. W dodatku – w przystępnej cenie! Ta bowiem, ustalona w styczniu 2012 jako promocja, wtargnęła na miesiąc luty i taka pozostanie pewnie na stałe. A jaka jest? Pozycje, które ceną nie przekraczają złotych polskich pięciu – zachowują swą cenę, te od pięciu do dziewięciu – są za piątaka, natomiast to, co kosztuje więcej niż 10 zł – sprowadzono do poziomu popularnej dychy (jedynym wyjątkiem są książki przedwojenne, ale tych nie ma aż tak dużo, a i ceny są i tak niższe od tych na rynku). „Misio” oferuje też kontakt za pomocą popularnego portalu Facebook, ma tam swoje konto, powstaje fanpage, a wszyscy sympatycy mogą pisać z zapytaniem o poszukiwane pozycje bez wychodzenia z domu! Nic tylko kliknąć – „lubię to!”, a potem wpaść na zakupy! Mieści się on w niewielkim lokalu przy ulicy Kościuszki 21/8 (trzeba wejść w podwórko).


K. Ch.


 

 


UWAGA KONKURS!


Antykwariat „Misio” ceni sobie współpracę z mediami, dla czytelników Spinacza ufundował nagrody!!! Oto pierwsza z nich: „Klub Pickwicka” Karola Dickensa w pięknej, zdobionej oprawie. Co trzeba zrobić? Po pierwsze dodaj Antykwariat „Misio” do swoich znajomych na Facebooku, a do nas napisz maila na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , podając swoje imię, nazwisko oraz adres Antykwariatu „Misio”. W temacie wiadomości wpisz: „Konkurs misio”. Na maile czekamy do środy 15 lutego do godziny 12:00. Powodzenia!

 

Więcej konkursów znajdziesz w drukowanej wersji Magazynu Studenckiego „Spinacz”, w serwisie www.eSpinacz.pl oraz na naszym profilu na FacebookuRegulamin konkursu.

 

 

 
 
Który język obcy chciałbyś doskonale znać?
 
Naszą witrynę przegląda teraz 23 gości 

 
 
 
© 2009-2014 www.eSpinacz.pl | Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykorzystywanie zamieszczonych na stronie materiałów bez wiedzy i zgody redakcji - zabronione.
Pomoc przy aktualizacji serwisu - Coffeewebsite.pl