Z książki na ekran - konkurs!
Sobota, 10 grudnia 2011 13:01

Lubisz czytać, ale wersja tekstowa nie jest dla Ciebie wystarczająca? Centrum Sztuki Filmowej oferuje wszystkim wzrokowcom adaptacje najlepszych powieści. W tym miesiącu będzie to „Solaris”. „Spinacz” ma jedno pojedyncze zaproszenie na ten seans.

 

 

 

 

Na odległą stację kosmiczną badającą planetę Solaris przybywa dr Chris Kelvin w celu wyjaśnienia zagadkowych i niepokojących zachowań przebywających tam naukowców. Jego odkrycia okazują się szokujące…

Po 30-tu latach od powstania filmowego „Solaris” w reż. Andrieja Tarkowskiego, najgłośniejsza książka Stanisława Lema zainteresowała Stevena Soderbergha. Powstało intrygujące i niejednoznaczne dzieło, bardzo współczesne i stanowiące pewien kontrapunkt wobec filmu Tarkowskiego. Główną rolę - dra Kelvina – świetnie zagrał George Clooney. Film zdobył m.in. nominację do Złotego Niedźwiedzia na MFF w Berlinie w 2003 r.

 

18 grudnia | niedziela | godz. 16.00

Solaris | reż. S. Soderbergh, USA 2002, 99 min.

 

Aby wygrać jeden pojedynczy bilet na ten film w CSF, wyślij maila na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , w temacie wpisując „konkurs Solaris”, a w treści swoje imię i nazwisko oraz odpowiedź na pytanie: Jaką jedyną nagrodę otrzymał film Soderbergha?

 

Na maile czekamy do środy 14 grudnia do godziny 12:00. Powodzenia!

 

Więcej konkursów znajdziesz w drukowanej wersji Magazynu Studenckiego „Spinacz”, w serwisie www.eSpinacz.pl oraz na naszym profilu na FacebookuRegulamin konkursu.

 
 
Który język obcy chciałbyś doskonale znać?
 
Naszą witrynę przegląda teraz 40 gości 

 
 
 
© 2009-2014 www.eSpinacz.pl | Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykorzystywanie zamieszczonych na stronie materiałów bez wiedzy i zgody redakcji - zabronione.
Pomoc przy aktualizacji serwisu - Coffeewebsite.pl