Karierosfera na start
Poniedziałek, 04 marca 2013 19:06
"Karierosfera" to największy konkurs w Polsce, w którym do wygrania są płatne praktyki w renomowanych firmach. W tym roku organizowana jest już po raz dwunasty. 8 marca rozpoczyna się Test On-line.
 
 
 
 

Projekt, przygotowany przez Stowarzyszenie Studenckie WIGGOR  z Wrocławia z myślą o studentach interesujących się szeroko pojętym biznesem, z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Konkurs składa się z trzech etapów i jest podzielony na dziedziny (m.in. audyt, PR, finanse przedsiębiorstw).


Pierwszy etap to test online, dostępny na stronie www.karierosfera.pl (termin: 08-25 marca 2013r.). Kolejny, drugi etap, odbywa się w największych ośrodkach akademickich  na terenie całej Polski – w czternastu największych ośrodkach akademickich. Etap ten polega na rozwiązaniu testu z zakresu wybranej przez uczestnika dziedziny (termin: 9 kwietnia 2013r.). 10 najlepszych osób (z każdej dziedziny) uczestniczy w trzecim, finałowym etapie, odbywającym się we Wrocławiu 19 kwietnia 2013r. Uczestnicy zmagają się z case study, a osoba, która najlepiej poradzi sobie z jego rozwiązaniem, zdobywa możliwość odbycia płatnej praktyki w firmie będącej Patronem Dziedziny. Pytania z zakresu ogólnej wiedzy biznesowej przygotowują niezależni specjaliści, zaś autorem testu oraz case study z poszczególnych dziedzin są Patroni Dziedzin.

 


Początkowo było to  wydarzenie o zasięgu lokalnym, dziś II etap odbywa się w 13 miastach w Polsce. Wychodząc naprzeciw zmianom na rynku pracy i praktyk, staramy się uatrakcyjnić kolejne edycje Konkursu, kierując się w doborze dziedzin zapotrzebowaniem i preferencjami studentów. W związku z coraz prężniej działającą branżą IT i wzrostem jej znaczenia dla biznesu, obszar ten w ostatnich latach szczególnie przykuwa naszą uwagę. Ogólnopolski charakter, wieloletnia tradycja, a także doświadczenie i wiedza, zdobywane w toku działalności i współpracy z największymi firmami i instytucjami sprawiają, że Karierosfera staje się coraz bardziej zauważanym i docenianym wydarzeniem.

Stowarzyszenie Studenckie WIGGOR Magazyn Studencki „Spinacz” zapraszają!
Więcej informacji na oficjalnej stronie internetowej projektu: www.karierosfera.pl .

 

Fot. Archiwum  ECID

 
 
Który język obcy chciałbyś doskonale znać?
 
Naszą witrynę przegląda teraz 39 gości 

 
 
 
© 2009-2014 www.eSpinacz.pl | Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykorzystywanie zamieszczonych na stronie materiałów bez wiedzy i zgody redakcji - zabronione.
Pomoc przy aktualizacji serwisu - Coffeewebsite.pl