Wakacyjny staż – przygoda i doświadczenie
Poniedziałek, 18 lutego 2013 11:22
Wystartowała dziesiąta edycja „PRaktykuj za granicą” – konkursu stażowego dla studentów, którzy interesują się PR i myślą o karierze tej branży. Na przesyłanie zgłoszeń i trzystronicowych prac konkursowych jest czas do końca marca. Trójka zwycięzców swoje pierwsze doświadczenia zawodowe zdobędzie w Londynie, Monachium lub Brukseli, na stażach w agencjach PR.
 

 
 
 
Od mojego pierwszego dnia stażu w agencji Fleishman-Hillard w Londynie, public relations ma dla mnie zapach kawy z mlekiem (obowiązkowo do porannej prasówki!) i smak polskich krówek (mój prezent dla londyńskiej załogi, bezcenny!) – relacjonowała Agata Porczyńska, laureatka PRaktykuj za granicą, która spędziła miesiąc w Londynie.

Praktykanci często narzekają na przysłowiowe parzenie kawy i kserowanie dokumentów. W międzynarodowej agencji PR cały czas coś się dzieje i sytuacja wygląda zupełnie inaczej. Agata opisywała swoją pracę tak: Liam, Account Director z działu Consumer, już trzeciego dnia zlecił mi pomoc w zredagowaniu gazetki dla klientów obejmującej najciekawsze case study, hot stories i media news minionego tygodnia. W kwestii pierwszej - w Londynie powstał bank skierowany wprost do psów i ich właścicieli (w tej kolejności), w kwestii drugiej - IBM przygotowuje rewolucje w advertisingu: spersonalizowane reklamy, a w kwestii trzeciej – „Nothing sucks like an Electrolux", czyli branżowe wpadki lingwistyczne...
 
Jeśli kogoś kusi perspektywa odbycia wakacyjnej przygody za granicą lub zdobycia prestiżowego wpisu w CV (nie oszukujmy się, to też ważne), powinien pomyśleć o starcie w konkursie „PRaktykuj za granicą”. Tegoroczne zadania polegają na tworzeniu strategii dla akcji fundacji Rak’n’Roll, która działa na rzecz osób chorych na raka, a znana jest między innymi z takich spektakularnych kampanii jak „Zbieramy na cycki, nowe fryzury i dragi”.

Aby wziąć udział, nie trzeba studiować PR-u czy komunikacji społecznej. Konkurs jest otwarty dla studentów wszystkich lat i wszystkich kierunków studiów, także podyplomowych. Na trójkę zwycięzców czekają staże za granicą w biurach Fleishman-Hillard, Burson-Marsteller i LEWIS PR.

 

Więcej informacji: www.imm.com.pl/praktykuj2013
 
 
Który język obcy chciałbyś doskonale znać?
 
Naszą witrynę przegląda teraz 41 gości 

 
 
 
© 2009-2014 www.eSpinacz.pl | Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykorzystywanie zamieszczonych na stronie materiałów bez wiedzy i zgody redakcji - zabronione.
Pomoc przy aktualizacji serwisu - Coffeewebsite.pl