Patronaty medialne 2014

 

 
KARIEROSFERA Konkurs Wiedzy Biznesowej jest projektem realizowanym przez Stowarzyszenie Studenckie WIGGOR, które działa przy Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Jest to konkurs o randze ogólnopolskiej, którego drugi etap odbywa się w największych ośrodkach akademickich kraju. Celem konkursu jest wyłonienie najzdolniejszych studentów oraz promowanie ich najlepszym firmom w kraju i za granicą. 
 
PATRONAT: 2010, 2011, 2013, 2014
 
 

 


 

PATRONATY 2012

 
 
 
 
 
PATRONAT: 2011, 2013
 


          

 
 
DROGOWSKAZY KARIERY to kompleksowy program na rzecz rozwoju ścieżki kariery studentów połączonym z programem praktyk. Jego misją jest pomoc studentom i absolwentom w kształtowaniu własnej przyszłości i odnalezieniu najlepszej drogi rozwoju. Celem Drogowskazów Kariery jest prezentacja możliwości, jakie mają przed sobą studenci. 
 
 
PATRONAT: 2010, 2011, 2013
 


         
 
 
EKONOMICZNE FORUM MŁODYCH to inicjatywa Forum Młodych Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach – inicjatora szerokiej współpracy między organizacjami młodych w Europie. Organizator ma nadzieję, iż Forum stanie się platformą wymiany myśli i poszukiwania wspólnych rozwiązań na arenie krajowej i międzynarodowej z udziałem młodych ludzi oraz ekspertów z różnych dziedzin. Spotykamy się już po raz drugi przy okazji Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.
 
PATRONAT: 2011, 2012, 2013 
 

  
 
 
EXPEDYCJA IV KONGO – DO SERCA AFRYKI… to wyprawa różniąca się pod każdym względem od wcześniejszych projektów Expedycji. Celem uczestników tegorocznej wyprawy jest nie tylko dotarcie drogami i bezdrożami do „Serca Afryki“ – Kongo oraz stworzenie materiałów dziennikarskich przybliżających lokalną specyfikę, ale także promocja Polski i polskości , na całej trasie wyprawy.
 

 

    
 

 
 
Już 17 stycznia w godz. 9-16 podczas PIKNIKU WIEDZY, budynek przy ul. Wojska Polskiego 8 w Sosnowcu stanie się prawdziwym rajem dla rozsmakowanych w technologii. Mnóstwo pomysłów na własny biznes, wystawa komputerów przeszłości oraz innowacji, które rodzą się w nowoczesnych przedsiębiorstwach. 
 
 
 

 
 
SUMMER UNIVERSITY to zazwyczaj dwutygodniowa impreza organizowana przez 
AEGEE, podczas której od ok. 20 do 60 studentów z całej Europy ma okazję 
przeżyć wakacje swojego życia. Summer University są organizowane przez 
studentów dla studentów, organizacja opiera się tylko i wyłącznie na 
pracy wolontariackiej, dlatego tak niskie są koszty wyjazdu. Tematyka 
organizowanych imprez jest bardzo zróżnicowana: od naukowych zajęć, jak 
np. kursy językowe, czy techniczne do zajęć powiązanych ze zróżnicowaniem 
kulturowym. 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
PATRONAT: 2010, 2011, 2013
 


 

PATRONATY 2012


 
 

 
Przegląd filmowy czASKina organizują studenci IV roku animacji społeczno-kulturalnej (specjalności na kierunku pedagogika na cieszyńskim Wydziale Etnologii i Nauk o Edukacji), od 2004 roku. Przegląd poza projekcjami filmów obejmuje wykład zaproszonego gościa, koncerty muzyczne, przedstawienia teatralne i kabaretowe, projekcje filmów dokumentalnych i amatorskich. 
 
 

 

 
CZY BIZNES POTRZEBUJE PSYCHOLOGII? - konferencja naukowa na Wydziale Pedagogiki i Psychologii UŚ. Dyskusje koncentrować się będą na kwestiach związanych ze wzajemnymi relacjami psychologii i biznesu. Uczestnicy spotkania spróbują odpowiedzieć na pytania dotyczące tego, w jaki sposób mogą współdziałać, jakie wyzwania stawia przed nimi XXI wiek i współczesny rynek pracy, czy psychologia i biznes są dwiema zupełnie odrębnymi dziedzinami, czy obszarami, które mają punkty wspólne?
 

 

 
DISCOVER EUROPE jest konkursem ogólnoeuropejskim, co stwarza możliwość otwarcia się na nowe miejsca, kultury, zwyczaje. Każdy postrzega rzeczywistość z innej perspektywy, a celem konkursu jest jak najlepsza ekspresja tej właśnie indywidualnej wizji. 
 
PATRONAT: 2011, 2012 
 

 

 
EKIDEN to maraton pływacki – impreza sportowa, jak na AWF przystało! Odbywa się ona na wiosnę, zazwyczaj na krótko przed Juwenaliami. Głównym jego zadaniem jest pokazanie sportowej rywalizacji na luzie oraz wielka integracja w wodzie!
 
PATRONAT: 2011, 2012  
 

 

 

 
EUROPEAN DAYS OF LANGUAGES (Europejskie Dni Języków) to trzydniowy projekt AEGEE Katowice, mający na celu podkreślenie faktu, że aktualnie znajomość języków stanowi warunek konieczny przyszłej kariery zawodowej, a dodatkowo jest również drogą do zrozumienia odmienności kulturowych jakie napotykamy w dobie społeczeństwa informacyjnego. W czasie ich trwania odbędzie się m.in. cykl wykładów dotyczących nauki języków obcych prowadzonych przez lektorów i native speakerów, prezentacja oferty edukacyjnej szkół językowych, projekcja filmów obcojęzycznych oraz konkursy i quizy z nagrodami dla uczestników.
 
PATRONAT: 2011, 2012 
 

          
 
 
FAIR TRADE DAY to wydarzenie obfitujące w warsztaty, quizy, degustację, pokazy filmów i zdjęć a także wiele więcej, mające na celu promocję Sprawiedliwego Handlu. A Ty, co wiesz o swojej kawie?
 
 

 

 
FESTIWAL NAUKI w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej: dla miłośników nanonauki i genetyki, pasjonatów podróży i aromatycznych kultur, obserwatorów gwiazd i poszukujących życia w kosmosie, zakorzenionych w tradycji i historii, literatów amatorów i dla wszystkich, dla których nauka jest czymś więcej niż tylko książkową wiedzą.
 
PATRONAT: 2011, 2012 
 

 

 
GALA SUKCESÓW NA SZCZUDŁACH to wielkie wydarzenie dla wolontariuszy i podopiecznych projektu AKADEMIA PRZYSZŁOŚCI, realizowanego przez Stowarzyszenie WIOSNA. Uroczystość podsumuje rok ich wytężonej pracy i udowodni, że wzajemne inspirowanie się do wzrastania dodaje członkom AKADEMII PRZYSZŁOŚCI skrzydeł.
 

 

 
KRYPTONIM SZMINKA - cykl szkoleń, które pomogą rozwinąć cechy przydatne w przyszłości i wzmocnij swoją pewność siebie, pomogą studentką przeistoczyć się w prawdziwą businesswoman. Dzięki projektowi każda może stać się kobietą pewną swoich zalet i umiejącą zachować zimną krew w każdej sytuacji.
 

 

 
VII Międzynarodowa i LI Międzywydziałowa Konferencja Naukowa Studentów Uczelni Medycznych, która odbędzie się w dniach 17-18 maja w Katowicach – Ligocie. W programie m.in. sesje plenarne biologii molekularnej i genetyki, dietetyki i żywienia oraz radiologii, radiodiagnostyki i medycyny nuklearnej.
 

 

 
NOWA MUZA FILO ma na celu prezentację muzycznych dokonań studentów filologii UŚ. W tym roku Nowa Muza Filo jest podzielona na dwa etapy: konkurs na tekst piosenki oraz koncert finałowych zespołów w klubie Katofonia.
 


             
 
  

RYBNICKIE PREZENTACJE FILMU NIEZALEŻNEGO "RePeFeNe". Festiwal filmu offowego w Rybniku ma już 10-letnią tradycję. Pierwsza odsłona miała miejsce w 2002 roku i od tej pory cyklicznie gości nie tylko fanów niezależnych produkcji, ale również twórców biorących udział w licznych warsztatach filmowych. Dla publiczności to przede wszystkim kilkudniowa prezentacja amatorskich filmów i studenckich etiud w trzech kategoriach: fabuła, dokument i eksperyment.
 
 
PATRONAT: 2011, 2012
 

        
 
 
SOSNOWIECKIE DNI LITERATURY to jedna z najważniejszych imprez literackich 
w regionie, podczas której Miejska Biblioteka Publiczna w różnorodny 
sposób promuje czytelnictwo polskiej literatury, zachęcając tym samym do 
aktywnego uczestnictwa w kulturze literackiej. Impreza z roku na rok 
skupia coraz liczniejsze grono miłośników sztuki słowa. Kolejne edycje 
wzbogacane są o nowe propozycje, wykraczające poza ramy tradycyjnych 
spotkań autorskich. To impreza prawdziwie interdyscyplinarna. Króluje 
oczywiście wszechobecny duch literatury, ale nie brak również propozycji 
z pogranicza sztuki, filmu, muzyki i nauki. 
 
PATRONAT: 2010, 2011, 2012
 


 
SPOTKANIA Z SUKCESEM - program umożliwiający studentom - przyszłym menadżerom, przedsiębiorcom, pracownikom i pracodawcom - bezpośredniego poznania różnych ścieżek rozwoju kariery i osiągania sukcesu. Realizację tego celu umożliwią cykliczne spotkania o charakterze kameralnym z przedstawicielami regionalnego oraz krajowego biznesu, polityki, kultury itp. - ludźmi sukcesu.
 
PATRONAT: 2011, 2012 
 
 
 

 
SZLACHETNA PACZKA - projekt, który co roku łączy tysiące osób: wolontariuszy, rodziny w potrzebie, darczyńców i dobroczyńców.To tysiące spotkań, które odbywają się w przyjaznej atmosferze wzajemnej otwartości i pełni zrozumienia człowieka dla człowieka. Potrzebujące rodziny opowiadają o swojej trudnej sytuacji wolontariuszom, spotkanym po raz pierwszy w życiu, darczyńcy  z pasją przygotowują konkretną pomoc dla nieznajomych i spełniają ich marzenia!
 
 
 
  


 
Projekt ŚLĄSK WEDLE BAJTLA pozwala poznać region od innej strony. Być może dziecięce wyobrażenie śląska przypomni to, które sami kiedyś mieliśmy. Może jest całkiem inne, nosi ślad upływającego czasu i zaniku kultury regionalnej? A może to właśnie dzisiejsze dzieci są nieświadomymi lokalnymi patriotami, których tak bardzo nam potrzeba? Oddajmy im głos i przenieśmy się na moment w ich śląski świat.
 
  

 

 
„STARTUP MIXER” to przedsięwzięcie dedykowane wszystkim osobom myślącym o założeniu firmy, które ma za zadanie pomóc w tworzeniu oraz efektywnym rozwijaniu własnych działalności. Na każde ze spotkań, są zapraszani przedsiębiorcy, którzy z uczestnikami będą się dzielić swoja wiedzą w zakresie prowadzenia biznesu.
 
 
  

 
 
 
WAMPIRIADA to ogólnopolski projekt honorowego oddawania krwi przez młodzież akademicką organizowany przez NZS przy współpracy z RCKiK. Projekt jest realizowany przez większość Komisji Uczelnianych NZS w kraju. Staramy się, aby każdy student oddający krew otrzymał oprócz 8 czekolad, batonika i soczku (to od RCKiK) jakiś drobny prezent, w zależności od ośrodka może to być koszulka, kubek, torba, długopis itp. Cała akcja jest organizowana i wypromowana przez NZS. Celem "Wampiriady" jest promowanie honorowego krwiodawstwa i zdrowego trybu życia wśród młodzieży akademickiej. 
 
PATRONAT: 2009, 2011, 2012
 

 
 
 
 
Ideą WĘGIEL FILM FESTIWALU jest prezentacja filmowej twórczości studentów uczelni filmowych szerszej publiczności, a także wzajemna wymiana doświadczeń twórczych i integracja szkół. Konfrontacja dokonań filmowych jest dla studentów dobrą okazją do obserwacji techniki i rzemiosła kolegów. Daje możliwość wymiany zdań na temat prezentowanych poglądów i strony artystycznej filmów.  
 
PATRONAT: 2011, 2012

 


 

PATRONATY 2011

 


 

 
 
Festiwal ABSURDALIA kierowany jest w stronę wszystkich tych, którzy poprzez swoją działalność artystyczną ukazują szeroko pojęty absurd. Festiwal daje doskonałą możliwość wyjścia z tłumu, zaistnienia i samorealizacji na oczach widowni, promocji siebie, swojej twórczości oraz szanse przełamania monotonnych i mało oryginalnych kanonów.
 
       
 
 

 
 
Za sprawą pierwszej edycji MIĘDZYNARODOWEGO FESTIWALU FILMOWEGO ARS INDEPENDENT KATOWICE, stolica Górnego Śląska stanie się Mekką dla wszystkich miłośników ambitnego kina. Festiwal ma na celu prezentację polskiej publiczności najlepszych filmów niezależnych z całego globu, nieobecnych w regularnej dystrybucji kinowej w naszym kraju. W ramach jednej z sekcji konkursowych MFF Ars Independent odbędzie się Konkurs Filmów Amatorskich kilOFF, czyli kontynuacja Festiwalu Filmów Niezależnych kilOFF, który na stałe już wpisał się w tkankę kulturalną Śląska.
 
       
 

 
DISCOVER E-VOLUNTEERING - to jedyny w Polsce i Europie konkurs, którego celem jest nagrodzenie i promowanie najciekawszych projektów współpracy organizacji pozarządowych z wolontariuszami poprzez Internet. 
 

 
 
DNI KARIERY to największe targi pracy, praktyk i staży w Polsce. Odbywają się na wiosnę w największych ośrodkach akademickich, a w Warszawie również jesienią. Co roku bierze w nich udział około 60 000 studentów oraz około 250 firm.
 
PATRONAT: 2010, 2011
 

             


 
FESTIWAL AMATORSKICH ZESPOŁÓW ARTYSTYCZNYCH (FAZA) to cykliczna impreza studencka, odbywająca się w każdy marzec w Klubie Straszny Dwór. FAZA to fantastyczna okazja, by na żywo spotkać się ze sztuką tworzoną przez artystów, zarówno tych znanych, jak i tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją działalność. Celem FAZY jest promowanie kultury studenckiej i umożliwienie młodym artystom muzycznym występu dla szerszej publiczności, na profesjonalnie nagłośnionej i oświetlonej scenie.
 
PATRONAT: 2010, 2011 
 

FESTIWAL FILMÓW KULTOWYCH jest pierwszą cykliczną imprezą filmową, która zaczęła regularnie co roku odbywać się w Katowicach. Dla nas film kultowy oznacza po prostu film cieszący się specjalnym uznaniem i entuzjazmem widowni.Festiwal pełnił i nadal pełni również funkcję edukacyjną. Nie tylko poprzez projekcje klasycznych dzieł kina polskiego i światowego, lecz poprzez prelekcje wykładowców UŚ i spotkania z twórcami filmowymi. Sądzimy, że te wprowadzenia wzbogacają odbiór samego filmu.
 
PATRONAT: 2010, 2011  
 

    
 
 
FESTIWAL NAUKI. Przez kilka kwietniowych dni Uniwersytet Śląski zmienia sie nie do poznania. Przez kilka miesięcy studenci wszystkich wydziałów pracują nad tym, aby zaprezentować wszystkim swoje kierunki, swoje osiągnięcia czy zainteresowania. Organizatorzy – Samorząd Studencki Uniwersytetu Śląskiego oraz Dział Informacji i Promocji Uczelni, dokładają wszelkich starań, aby czas Festiwalu obfitował w wydarzenia, które zaspokoją każdego. Organizatorzy zaprezentują wszystkim to, czego na co dzień nie widać – to, co znajduje się za uniwersyteckimi drzwiami – w salach, aulach, czy laboratoriach, a co sprzyja rozwijającemu się światu.
 
PATRONAT: 2010, 2011 
 
 
 
        
 

         
 

 
JAPkon to impreza skierowana do wszystkich, którzy chcą lepiej poznać Kraj Kwitnącej Wiśni i na dwa dni przenieść się w magiczny świat pachnących herbat, smacznego sushi i widowiskowych potyczek japońskich wojowników. Fani mangi&anime będą także zachwyceni, wiele atrakcji jest skierowanych właśnie do nich. Pojawią się także slajdowiska podróżnicze, panele dyskusyjne oraz prelekcje związane z kulturą i historią Japonii.  
 

       

PATRONAT: 2010, 2011 
 

 

       
 
PATRONAT: 2010, 2011   


 
 
 
PATRONAT: 2010, 2011 
 
  
         

 
KONFERENCJA PUBLIC RELATIONS organizowana corocznie przez Studencką Organizację Public Relations PRogress poświęcona jet tematyce kreowania wizerunku osób. Odbyły się w Katowicach w murach Uniwersytetu Ekonomicznego w dniach 23-25 maja 2011 r.
 


 


 
„Kryptonim GRA” czyli szpiedzy w Zabrzu - gra miejska. Szyfry, tajne meldunki, spotkania z informatorami, mylenie tropów kontrwywiadowi – znamy te motywy z naszych ulubionych powieści i filmów szpiegowskich. Ale oto zbliża się okazja, by samemu przez kilka godzin poczuć się jak szpieg. 
 


 

 

 
LIGA ODPOWIEDZIALNEGO BIZNESU to program edukacyjny Forum Odpowiedzialnego Biznesu budujący nowe kadry menedżerów i przedsiębiorców, animatorów społecznych, liderów zmian i przede wszystkim odpowiedzialnych ludzi. Poprzez różnorodne projekty realizowane przez organizacje w całej Polsce LOB dociera do osób i instytucji zainteresowanych poszerzaniem wiedzy z zakresu dobrych praktyk biznesowych w 5 obszarach – zarządzanie, miejsce pracy i pracownicy, rynek i konsumenci, społeczeństwo oraz środowisko naturalne.


 

 

 
KONFERENCJA "OBYWATELSKIE PROGRAMY STYPENDIALNE" organizowana przez Fundację Dobra Sieć". Podczas niej zostanie również przedstawiona „Karta zasad dobrego programu stypendialnego”. Celem konferencji jest m.in. promocja standardów realizacji programów stypendialnych oraz identyfikacja wyzwań dla rozwoju programów stypendialnych w Polsce.

 

 

 

 
MISS AWF KATOWICE - wybory najpiękniejszej studentki katowickiej Akademii Wychowania Fizycznego. 3 finalistki pojadą do Warszawy na Galę Miss Polski AWF.

 

 
  
 
 
X OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ MUKOWISCYDOZY. Główną ideą i założeniem Ogólnopolskiego Tygodnia Mukowiscydozy jest regularny coroczny ogólnopolski program edukacyjny zajmujący się mukowiscydozą i problematyką tej choroby genetycznej. Innym głównym zadaniem tej kampanii społecznej jest także podniesienie na forum publicznym wagi badań przesiewowych noworodków w kierunku mukowiscydozy.
 

 
 
 
 

„OKALECZONY ANIOŁ” - powieść Beaty Szymury, studentki filologii polskiej Uniwersytetu Śląskiego - opowiada historię Marty, która w wyniku nieszczęśliwego wypadku straciła władzę w nogach. Odtąd jej życie diametralnie się zmienia, dziewczyna zamyka się w sobie i traci kontakt z bliskimi. O wypadku nie chce rozmawiać, zataja wszelkie szczegóły z tym związane. Książka stopniowo odsłania prawdę, przedstawia kolejne sekrety z biografii bohaterki i stara się odpowiedzieć na pytanie: czy anioł, który jest pozbawiony nóg, może latać…? Co zrobić, żeby już więcej nie upadać? E-book jest dostępny na stronie wydawnictwa Wydaje.pl, gdzie książka zajęła drugie miejsce w konkursie literackim.
 
  
          

 

OTRZĘSINY to jedno z najważniejszych wydarzeń w kalendarzu akademickim każdego studenta. Zwłaszcza dla pierwszorocznego, jednak sama impreza nie jest przygotowywana tylko dla świeżaków. Do wspólnej zabawy zaproszeni są wszyscy studenci obecni, byli oraz - przyszli. Organizatorem jest Samorząd Studencki UŚ.

  

         
 
  
RAJD ROWEROWY ITALIANA. Sześciu studentów z Wrocławia wybiera się na wyprawę rowerową do Włoch (1600 km). aby promować zdrowy styl życia. Chcą pokazać, że rower to nie tylko środek lokomocji, ale przede wszystkim sposób na życie. I to sposób bardzo przyjazny człowiekowi i środowisku, o które starają się dbać nie tylko w trakcie pokonywania niezliczonych kilometrów tras, ale także w życiu codziennym. 


            
 
 
 

RESONANCE! to comiesięczny event promujący muzykę elektroniczną w Zagłębiu i okolicach. Jednocześnie to nazwa dj-skiego kolektywu składającego się z dwóch osób: NOICO i MNIHUU. Muzykę rozumianą w bardzo szerokim znaczeniu, ci sosnowieccy dj-e zajmują się graniem głównie takich odmian jak dubstep, drum'n'bass, a także deep, microfunk i wiele wiele innych...

  

      
 
 
STUDENCKI NOBEL - konkurs polegający na wyborze utalentowanych studentów spośród licznych szkół wyższych w Polsce, zarówno państwowych, jak i prywatnych, wyłonieniu najlepszego studenta na niemal każdej polskiej uczelni, wyborze prymusów w każdym województwie, a wreszcie na wyłonieniu najlepszego z najlepszych w kraju - zwycięzcy Studenckiego Nobla.

 

 

 
TYDZIEŃ KOMEDII CZESKIEJ. „Czesi to śmiejące się bestie” – mawiał Hrabal. Dodać trzeba – bestie, których Polacy wśród swoich sąsiadów lubią podobno najbardziej. Za tak zwany dystans do świata i za poczucie humoru, które pozwala widzieć życie z perspektywy zwyczajnego szaleństwa i absurdalnych, nielogicznych czy zupełnie nieprzewidywalnych splotów wydarzeń. 

 

 

 
UZDRAWIAMY PRZYSZŁOŚĆ. Jak studenci medycyny chcą uzdrowić polska służbę zdrowia? Samorząd Studencki Śląskiego Uniwersytetu Medycznego 30 września 2011 organizuje konferencję naukową. Tematyka konferencji koncentruje się wokół zmian w funkcjonowaniu systemu służby zdrowia. 

 


            
   
Projekt filmowy „Z Górnego Śląska do Fabryki Snów. Wybitni niemieccy filmowcy i aktorzy z regionu” to unikatowy cykl pokazów filmowych, w których centrum stoją reżyserzy, scenarzyści, operatorzy, kompozytorzy muzyki filmowej i aktorzy – wszyscy urodzeni na Górnym Śląsku. Na projekt składa się 36 pokazów filmowych – po 3 pokazy, raz w miesiącu, w kinach w Gliwicach, Katowicach i Opolu. 
 
 
 


 
 

POZOSTAŁE

 

           
 
 
 
 
 
 
 
    
 
 
 
 

 

 
 
 
 
 
 
 
  
 
 
 

.
 
 
Który język obcy chciałbyś doskonale znać?
 
Naszą witrynę przegląda teraz 49 gości 

 
 
 
© 2009-2014 www.eSpinacz.pl | Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykorzystywanie zamieszczonych na stronie materiałów bez wiedzy i zgody redakcji - zabronione.
Pomoc przy aktualizacji serwisu - Coffeewebsite.pl