Partnerzy

ORGANIZACJE STUDENCKIE

 


 

EUROPEJSKIE FORUM STUDENTÓW AEGEE

 

EUROPEJSKIE FORUM STUDENTÓW AEGEE - największa, działająca na poziomie europejskim organizacja studencka, zrzeszająca studentów wszystkich kierunków i uczelni. Dzięki AEGEE możesz rozwijać swoje pasje, podnosić swoje kwalifikacje, nauczyć się jak tworzyć i zarządzać projektami, uczestniczyć w szkoleniach, kursach, warsztatach i letnich obozach. 

 

 


      

 


AIESEC jest największą, pozarządową organizacją studencką na świecie, obecną w 113 krajach i zrzeszającą ponad 86 000 członków. Skupia wokół siebie młodych, ambitnych i kreatywnych ludzi chcących rozwijać swój potencjał dzięki udziałowi w globalnym środowisku edukacyjnym. AIESEC daje okazje młodym ludziom wzięcia udziału w Międzynarodowym Programie Praktyk, kierowania kilkuosobowym zespołem, sprawdzenia się w roli koordynatora projektu i pracy w międzynarodowym środowisku.
 

 


 

 EUROPEJSKIE CENTRUM INTEGRACJI I ROZWOJU "ECID"

 

EUROPEJSKIE CENTRUM INTEGRACJI I ROZWOJU (ang. European Center for Integration and Development - ECID) skupia się na promowaniu przedsiębiorczości i pobudzaniu inicjatywy młodych ludzi. Na koncie organizacji znajdują się projekty dotyczące procedur zakładania własnej działalności gospodarczej („Moja Firma”), szkolenia na temat e-shoppingu, Dni Skandynawii i Beneluksu.

 

Więcej: www.ecid.org.pl

 


 


Studenckie Studio Radiowe EGIDA działa od 21 listopada 1969 roku. Najpierw jako radiowęzeł na osiedlu akademickim Uniwersytetu Śląskiego Katowice – Ligota. W chwili obecnej nadaje również za pomocą sieci internetowej - codziennie w godzinach popołudniowych, a ponadto od poniedziałku do piątku od 7:00 do 10.00. Egida jest obecna na niemal wszystkich przedsięwzięciach kulturalno-społecznych na terenie Katowic i kilku miast ościennych, m.in. Zabrzu, Tarnowskich Górach czy Sosnowcu. To właśnie w niej Kamil Durczok, Marek Czyż czy Henryk Grzonka zaczynali swoje kariery medialne. To tu - w piwnicy DS 1 zaczęła się historia niejednego utalentowanego dziennikarza. 
 
 

 

FORUM MŁODYCH REGIONALNEJ IZBY GOSPODARCZEJ jest organizacją skupiającą wielu różnorodnych ludzi, z których każdy odnajduje w Forum, to co jest dla niego ważne. Najistotniejsze jest jednak to co mają ze sobą wspólnego – potrafią się zaangażować, co procentuje doświadczeniem, wiedzą i nowymi umiejętnościami.

 

Więcej: www.forummlodych.pl

 


      

PORTAL "MATUROWO.EDU.PL"


Portal Maturowo.edu.pl jest beneficjentem Fundacji Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości, wspierającej młodych ludzi biznesu. Dzięki pomocy Wyższej Szkoły Europejskiej im. ks. J. Tischnera w Krakowie, serwisu społecznościowego Maturzaki.pl oraz uczelni wyższych w całym kraju, organizuje projekt "Warsztaty z WOSu w Twoim mieście". 

 

Więcej: www.maturowo.edu.pl

 


       

 

STUDENCKI KWARTALIK LEKARSKI "MEDSTUDENT". Jest to jedyne ogólnopolskie czasopismo wydziałów lekarskich Uczelni medycznych. Założeniem Wydawcy jest dotarcie do wszystkich medstudentów w kraju w jednym i tym samym czasie, z tą samą treścią i wspólnym przesłaniem. Celem i zarazem misją „Medstudenta” jest kształtowanie środowiska przyszłych lekarzy i wspieranie ich w działaniu. 

 

 Więcej: www.medstudent.com.pl

 


 

STUDENCKIE KOŁO NAUKOWE NIERUCHOMOŚCI

 

KOŁO NAUKOWE "NIERUCHOMOŚCI" działa przy Katedrze Gospodarki Przestrzennej Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Główne zainteresowania członków Koła to szeroko rozumiana analiza lokalnego rynku nieruchomości gruntowych, mieszkaniowych, biurowych i magazynowych. Dodatkowo ważnym aspektem jest bliskie naszemu województwu zagadnienie rewitalizacji i gospodarki przestrzennej. 

 

 


 

 


NZS Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach oraz NZS Uniwersytetu Śląskiego tworzą ludzie o nieprzeciętnej wyobraźni, szalonych pomysłach i niezaspokojonej ciekawości świata. Zakres działalności obejmuje m.in. akcje charytatywne (Nie Zamykajcie Serc – Obiad dla Studenta, Słodka Mania Oddawania), konferencje, debaty, szkolenia, imprezy sportowe, koncerty, wyjazdy zagraniczne, wymiany studentów, wyjazdy adaptacyjne dla studentów roku zerowego (Adapciak), wybór najlepszego studenta roku (Studencki Nobel) oraz targi Work & Travel.
 

 PANEUROPA działa dla studentów i przez nich jest tworzona. Poprzez realizację własnych planów i marzeń, wytrwale poszukują możliwości rozwoju własnej osobowości. Paneuropejczycy to nie tylko członkowie tej samej organizacji studenckiej - są także grupą przyjaciół, która spędza ze sobą czas; dlatego organizują integracyjne wyjazdy szkoleniowe (m.in. sylwester, majówka), imprezy tematyczne oraz obóz adaptacyjny dla przyszłych studentów „Wyprawa Adapciak”. 


Więcej: www.paneuropa.eu.org

 


 

STUDENCKA ORGANIZACJA PUBLIC RELATIONS "PROGRESS"


Studencka Organizacja Public Relations PRogress jest pierwszą w Polsce Organizacją Studencką zajmującą się szeroko rozumianą działalnością związaną z public relations. Główna działalność SOPR PRogress opiera się na organizowaniu cyklu seminariów, konferencji, konkursów wiedzy praktycznej. Adresatami tworzonych projektów są przede wszystkim studenci, ale w przedsięwzięciach chętnie biorą udział także przedstawiciele środowisk gospodarczych. 
 

Więcej: www.progress.ae.katowice.pl

 


    

KOŁO NAUKOWE SOCJOLOGII REKLAMY I KOMUNIKACJI SPOŁECZNEJ

 

KOŁO NAUKOWE SOCJOLOGII REKLAMY I KOMUNIKACJI SPOŁECZNEJ działa na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego. Tworzą je ludzie zafascynowani komunikacją w szerokim tego słowa znaczeniu - od działań PRowych po reaklmę w czystej postaci. Nie boją się żadnych projektów - są otwarci zarówno na nowych członków jak i współpracę czy nowe zadania. 

 

 


 


STUDENCKIE FORUM BUSINESS CENTRE CLUB to grupa młodych, dynamicznych oraz odważnych ludzi, którzy żyją i działają z pasją. Na co dzień współpracują z biznesmenami, organizacjami i specjalistami z różnych dziedzin, otwierają przed sobą drogę kariery i rozwoju. Codziennie starają się przesunąć granice możliwości odrobinę dalej. Wszystkie działania ukierunkowane są na rozwój i szerzenie idei przedsiębiorczości, ciągłe samodoskonalenie się oraz edukację ekonomiczną społeczności studenckiej.

 

Więcej: www.slask.sfbcc.org.pl

  

TELEWIZJA INTERNETOWA UNIWERSYTETU ŚLĄSKIEGO - UŚ TV

 

TELEWIZJA INTERNETOWA UNIWERSYTETU ŚLĄSKIEGO - UŚ TV to nowe medium największej śląskiej uczelni. Zapraszamy do oglądania naszych materiałów na stronie telewizja.us.edu.pl. Jak działamy? Informujemy, transmitujemy najważniejsze wydarzenia z życia naszej Alma Mater, pokazujemy życie studenckie, ale też zapewniamy dostęp do materiałów edukacyjnych. Zobacz co oferuje UŚ TV!

 

Więcej: www.telewizja.us.edu.pl

  

KULTURA

 

 


 BIBLIOTEKA ŚLĄSKA

 

BIBLIOTEKA ŚLĄSKA w Katowicach jest instytucją kultury, pełniącą funkcje biblioteki naukowej, publicznej i wojewódzkiej. Księgozbiór liczący ponad 2,3 mln woluminów jest naturalnym zapleczem dla szkół wyższych w województwie. To także potężny ośrodek kultury, skupiający wokół siebie różne środowiska twórcze, artystów, plastyków, fotografików, muzyków i pisarzy. W 2012 roku Biblioteka Śląska obchodzi jubileusz 90-lecia..

Więcej: www.bs.katowice.pl

 


 

    

 

CENTRUM SZTUKI FILMOWEJ

 

CENTRUM SZTUKI FILMOWEJ w Katowicach mieści się w budynku kina Kosmos, który w ostatnich latach został gruntownie przebudowany. Dziś jest to nowoczesna, wielofunkcyjna placówka z dwoma salami kinowymi i Filmoteką Śląską z największymi zbiorami po Filmotece Narodowej. Głównym celem funkcjonowania jest zachowanie i upowszechnianie dziedzictwa kultury filmowej regionu oraz jej upowszechnianie poprzez zwiększenie liczby imprez filmowych i wydarzeń kulturalnych, wzbogacenie oferty kulturalnej o nowe „produkty" oraz zwiększenie uczestnictwa mieszkańców województwa śląskiego w szeroko pojętej kulturze.

Więcej: 

www.csf.katowice.pl
www.rialto.katowice.pl
www.swiatowid.katowice.pl

 


 

 

Stowarzyszenie ŚLĄSKA KAWIARNIA NAUKOWA skupia wokół siebie ludzi z pasją i niekończącą się listą pomysłów na niestandardowe popularyzowanie nauki wśród dorosłych i dzieci. Ludzie pracujący dla stowarzyszenia to wykształceni w różnych dziedzinach specjaliści, studenci i wolontariusze dzięki, którym Śląska Kawiarnia Naukowa działa i rozwija się.

Więcej: www.kawiarnianaukowa.pl

 


 


TEATR KOREZ jest ewenementem nie tylko na gruncie śląskim, ale także w skali ogólnopolskiej. Na malutkiej scenie, ukrytej w katowickim Centrum Kultury Katowice, od 20 lat dzieją się rzeczy niezwykłe. Na spektakle ciągną tam nieprzebrane tłumy widzów, czego mogą pozazdrościć prywatnemu Korezowi teatry instytucjonalne. Dyrektorem „teatru dla ludzi, który bawi, a nie nudzi”, jest Mirosław Neinert, któremu nieobce są doświadczenia zarówno aktorskie, jak i reżyserskie. Spektakle Teatru Korez najczęściej przez długie lata nie schodzą z afisza. „Ballady kochanków i morderców według Nicka Cave’a” czy „Kolega Mela Gibsona” to tylko niektóre ze spektakli, które najwierniejsi fani oglądają kilkakrotnie. Znakiem rozpoznawczym Korezu jest grany gwarą „Cholonek”, oparty na kultowej powieści Janoscha. 

Więcej: www.korez.art.pl 

 
 

 KARIERA

 

 

 

ABSOLVENT.PL to innowacyjny portal rekrutacyjny, który pomaga studentom i absolwentom stawiać pierwsze kroki do wielkiej kariery. Od dziś nie musisz już wysyłać setek CV lub przeglądać setek ofert. Od tej pory, pracodawcy, którzy korzystają z zaawansowanej wyszukiwarki przeglądają anonimowe profile zarejestrowanych osób. Gdy są zainteresowani konkretnym kandydatem wysyłają do niego zapytanie. Jeśli dany kandydat jest zainteresowany ofertą firmy, pozytywnie odpowiada na zapytanie, a pracodawca dostaje jego dane osobowe i kontaktowe. Wystarczy raz się zarejestrować i po prostu dać się znaleźć.

Więcej: www.absolvent.pl

 


 

 

JOBRAPIDO to wyszukiwarka ofert pracy, dzięki której osoby szukające zatrudnienia mogą w jednym miejscu bezpłatnie przeglądać oferty pracy publikowane na dziesiątkach stron internetowych w Polsce. W ten sposób poszukiwanie pracy staje się szybsze i bardziej efektywne. 

 

Więcej: www.jobrapido.pl 

 

MLODY-INZYNIER.PL to serwis z ofertami pracy, staży oraz praktyk dla inżynierów, świeżo upieczonych absolwentów oraz studentów ostatnich lat kierunków technicznych. Wchodząc na portal masz pewność, że znajdziesz tu ogłoszenia skierowane tylko do osób z wykształceniem technicznym. Nie czekaj dłużej! Wejdź na mlody-inzynier.pl i utwórz swoje CV, a kto wie może za chwilę zadzwoni do Ciebie Twój przyszły pracodawca.

Więcej: www.mlody-inzynier.pl

 


 

 

 STUDENCKA SIEĆ ANIOŁÓW BIZNESU

 

STUDENCKA SIEĆ ANIOŁÓW BIZNESU to unikatowe przedsięwzięcie skierowane do środowiska studenckiego. Innowacyjne pomysły na biznes płynące ze środowiska studenckiego, Aniołowie Biznesu finansujący nowatorskie idee, szkolenia z zakresu idei Aniołów Biznesu oraz przedsiębiorczości to słowa kluczowe oddające sposób działania Studenckiej Sieci Aniołów Biznesu.

 

Więcej: www.studban.pl

 
 

 

POZOSTALI PARTNERZY

 

 

 

 

100dia.pl to ogólnopolski portal internetowy, który tworzy zespół ludzi kompetentnych, doświadczonych i nastawionych na potrzeby kandydatów na studia. Na portalu każdy maturzysta znajdzie m.in. zbiorcze i aktualne informacje o egzaminach maturalnych i polskich uczelniach wyższych.  

Więcej: www.100dia.pl

  

 

Koła naukowe, kierunki studiów

 

ACADEMIO.PL to pierwszy ogólnopolski serwis dla grup studenckich i kół naukowych. Wspiera studentów poprzez połączone narzędzia pozwalające na sprawne zarządzenie pracą grupową i swobodną komunikację. Academio.pl to zintegrowanie maila, forum, magazynu plików, galerii, kalendarza, własnej wiki, bazy miejsc spotkań i strony domowej (dla kół naukowych). Z Academio.pl zrobisz to prościej!

 

 


 

 

Portal DOOD.PL łączy w sobie cechy portalu społecznościowego i lokalizatora internetowego z możliwością recenzowania lokali. Użytkownicy mogą ocenić nie tylko sklepy czy restauracje, ale nawet szkoły, parki czy kościoły. Można dowiedzieć się gdzie dobrze zjeść, gdzie się bawić, gdzie oddać zegarek do naprawy, gdzie zrobić zakupy. Serwis może być szczególnie przydatny studentom nowym mieszkańcom dużych miast, którzy nie znają dobrze swojej okolicy.


Więcej: www.dood.pl          

 

InSilesia.pl to pierwszy regionalny newswire, czyli platforma, w ramach której zbierane są, agregowane wg kategorii i udostępniane uwierzytelnione komunikaty i materiały prasowe i informacje z terenu województwa śląskiego. To także narzędzie komunikacji, które stymuluje przepływ wiarygodnej informacji o wydarzeniach i procesach zachodzących w regionie. InSilesia.pl to jedyna w swoim rodzaju na Śląsku platforma informacyjna, która odpowiada na rosnące potrzeby PR regionalnego.

Więcej: www.insilesia.pl

 


 

I-REGION.EU to pierwszy transgraniczny czesko-polsko-słowacki portal informacyjny Region nie jest w nim rozdzielony granicą, a skupia się dookoła nadgranicznych województw. Portal i-region.eu jako pierwszy umożliwia przepływ informacji na szczeblu lokalnym z pominięciem „rozdzielnika” ośrodków decyzyjnych szczebla centralnego. Portal jako pierwszy też w Czechach, w Polsce i na Słowacji podaje informacje stricte regionalne, budujące nową tożsamość regionalną „ponad granicami”.  

 
Więcej: www.i-region.eu
 

 


 

MULTIKURS.PL to wyjątkowe miejsce umożliwiające naukę języków obcych w oparciu o najbardziej skuteczne i aktualne metody nauczania. Rozbudowana oferta językowa jak również dwa rodzaje kursów stanowią komplementarne narzędzia do nauki języków obcych na wszystkich poziomach zaawansowania. W ofercie znajdują się nie tylko języki europejskie (angielski, hiszpański, niemiecki, francuski, włoski czy rosyjskie), ale również cieszące się coraz większym zainteresowaniem tzw. języki egzotyczne (japoński, chiński oraz arabski).

 

.
 
 
Który język obcy chciałbyś doskonale znać?
 
Naszą witrynę przegląda teraz 31 gości 

 
 
 
© 2009-2014 www.eSpinacz.pl | Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykorzystywanie zamieszczonych na stronie materiałów bez wiedzy i zgody redakcji - zabronione.
Pomoc przy aktualizacji serwisu - Coffeewebsite.pl