1200 lat przygody w czasie
Wtorek, 13 kwietnia 2010 15:01

Po raz pierwszy w trakcie gry miejskiej zostaną przekroczone równocześnie granice czasu i granice Polski. A to wszystko za sprawą wyjątkowej gry miejskiej „1200 lat przygody w czasie”, która odbędzie się 9 maja w Cieszynie.

 

.

 

 

Otwarta dla mieszkańców całego regionu impreza odbędzie się w ramach obchodów jubileuszu 1200-lecia legendarnego założenia Cieszyna. Organizatorem gry jest Biuro Promocji i Informacji Urzędu Miejskiego w Cieszynie, a producentem imprezy agencja Silesia Events.

„1200 lat przygody w czasie” to gra miejska przeznaczona dla wszystkich chętnych mieszkańców regionu, którzy w niedzielę 9 maja przyjadą do Cieszyna i zgłoszą swój udział w imprezie. Uczestnicy Gry w zarejestrowanych zespołach (od 2 do 4 osób) będą mieli do wypełnienia nietypową misję. Trzeba pomóc miastu uwolnić legendarnych Trzech Braci, porwanych przez złowrogiego doktora Mruka. Mruk to szalony naukowiec, który skonstruował maszynę czasu i za jej pomocą przeniósł z przeszłości braci do czasów współczesnych. Mruk chce swym czynem zdobyć sławę i za uwolnienie braci żąda od miasta okupu. Nie ma czasu do stracenia, bo jeśli pobyt braci w teraźniejszości przedłuży się i w przeszłości zabraknie legendarnych założycieli miasta to Cieszyn może zacząć znikać! Nie można do tego dopuścić. Trzeba ruszać do Cieszyna i pomóc uwolnić Bolka, Leszka i Cieszka!

Po raz pierwszy gra miejska przekroczy granice Polski, bo teren, po którym będą poruszać się gracze obejmuje Cieszyn i Czeski Cieszyn. Na trasie będą czekały różne ciekawe postaci z przeszłości miasta, u których będzie można zdobyć pieniądze na okup dla doktora Mruka. Wśród zadań będzie m.in. zaprawa strzelecka u Mieszka I, napisanie poematu na cześć cesarza Franciszka Józefa czy odczytanie tajnego szyfru ukrytego wśród zabytków. W trakcie gry uczestnicy, bawiąc się, będą mieli okazję poznać najciekawsze zakątki tysiącdwustuletniego Cieszyna. Zespół, który uzbiera największy wkład w okup i przyczyni się tym do uwolnienia Trzech Braci, zdobędzie nagrodę ufundowaną przez organizatorów gry. Pozostałe zespoły wezmą udział w losowaniu wielu atrakcyjnych nagród dodatkowych.

Udział w grze jest bezpłatny i wymaga jedynie rejestracji zespołu w dniu gry. Zespoły mogą składać się minimum z 2 osób, a maksymalnie z 4 osób, w tym jedna z osób musi mieć ukończone 18 lat. Rejestracji dokonuje się 9 maja od godz. 11.00 do 13.30 w biurze Cieszyńskiego Centrum Informacji na Rynku (przy Ratuszu). Rejestracja zespołów zakończy się o godzinie 13.30 lub wcześniej, w razie wyczerpania limitu 250 uczestników. Ze względu na transgraniczny charakter gry, każdy uczestnik zespołu powinien mieć przy sobie dowód tożsamości.

Start Gry dla zarejestrowanych zespołów nastąpi o godz. 14.00 z cieszyńskiego Rynku. Gra potrwa 3 godziny. Oficjalne zakończenie gry i wręczenie nagród odbędzie się na scenie na Rynku o godzinie 17.30.

Więcej Informacji już wkrótce na www.cieszyn.pl oraz www.silesiaevents.pl.

 
 
Który język obcy chciałbyś doskonale znać?
 
Naszą witrynę przegląda teraz 50 gości 

 
 
 
© 2009-2014 www.eSpinacz.pl | Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykorzystywanie zamieszczonych na stronie materiałów bez wiedzy i zgody redakcji - zabronione.
Pomoc przy aktualizacji serwisu - Coffeewebsite.pl