BORN IN ‘89
Wtorek, 22 grudnia 2009 19:22

EBRD - organizacja wspierająca ekonomię rynkową i demokrację w krajach Europy Środkowej i Azji, „Financial Times” i Grupa UniCredit zapraszają do udziału w konkursie literackim „Born in '89", który upamiętnia wydarzenia historyczne jesieni 1989. Teraz, kiedy młodzi ludzie dorośli, uczestniczą w najgorszym finansowym i ekonomicznym kryzysie ostatniej dekady.

 

 

.

 

Upadek żelaznej kurtyny wyzwolił ludzi i kraje Europy Środkowej i Wschodniej oraz zakończył podział kontynentu. Pokolenie ludzi urodzonych w 1989 r. wyrosło w okresie szybkich zmian i wielkiego przewrotu. Stary porządek komunistycznych zasad i państwowej ekonomii przestał istnieć, ale nowe zasady muszą się jeszcze ostatecznie ukonstytuować. 

Celem konkursu „Born in '89" jest dostarczenie informacji o tym, w jaki sposób młodzi ludzie pokolenia 1989 oceniają i radzą sobie ze zmianami, które zaszły w ciągu ostatnich 20 lat. Chcemy, aby ludzie urodzeni w tym dramatycznym roku wyrazili swoje nadzieje, oczekiwania, ale również obawy dotyczące przyszłości, a także chcielibyśmy, aby przekazali swoje refleksje i wrażenia w formie eseju, który powinien zawierać nie więcej niż 1500 słów. Eseje mogą być pisane w języku ojczystym, albo po angielsku lub po rosyjsku.

 

Antonella Massari, Szefowa Komunikacji i Tożsamości Korporacyjnej w Grupie UniCredit powiedziała: Niezmiernie cieszymy się z roli partnera w tej inicjatywie. Region Europy Centralnej i Wschodniej jest jednym z naszych rynków wewnętrznych i w dużej mierze składa się na tożsamość Grupy UniCredit. Upadek żelaznej kurtyny zmienił na lepsze życie wielu ludzi w Europie, ale - jak pokazał ostatni kryzys finansowy - przed nami ciągle są jeszcze nowe wyzwania. Jako kluczowy gracz w Europie Centralnej i Wschodniej nasza firma jest bardzo zaangażowana w dalszy rozwój koniunktury w Regionie, a także w rozwój jej społeczności oraz poszczególnych jednostek.

Lawrence Sherwin, Zastępca Dyrektora ds. Komunikacji, EBRD, dodał: Poprzez słuchanie młodych ludzi, możemy lepiej zrozumieć funkcjonowanie Banku w tym Regionie. Z wielkim zainteresowaniem i ekscytacją czekamy na eseje. Chyba nie ma lepszej drogi by ocenić dwadzieścia lat społecznych i politycznych zmian, jak przez głosy młodego pokolenia? Organizacja konkursu w kooperacji z dwoma kluczowymi graczami w Regionie - Financial Times i UniCredit jest dla nas również wielkim powodem do dumy.

Zgłoszenia można przesyłać: mailem na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , przez stronę internetową: www.ebrd.com/bornin89 lub listownie na adres: EBRD Communications Department, One Exchange Square, London, EC2A 2JN, z dopiskiem: "Born in '89". Termin przesyłania zgłoszeń upływa 31 grudnia 2009.

Zwycięzców wybierze międzynarodowe jury, któremu przewodniczy uznany pisarz Andrey Kurkov. Pierwsza nagroda to tygodniowy staż w redakcji gazety „Financial Times”. Dalsze nagrody (w tym pieniężne) zostaną przyznane przez Grupę UniCredit. Ceremonia wręczenia nagród odbędzie się wiosną 2010 r. w siedzibie ERBD w Londynie, jednocześnie opublikowany zostanie zbiór najlepszych esejów.

MSz

Fot. materiały prasowe

 
 
Który język obcy chciałbyś doskonale znać?
 
Naszą witrynę przegląda teraz 24 gości 

 
 
 
© 2009-2014 www.eSpinacz.pl | Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykorzystywanie zamieszczonych na stronie materiałów bez wiedzy i zgody redakcji - zabronione.
Pomoc przy aktualizacji serwisu - Coffeewebsite.pl