Europejska Nagroda dla Młodych Dziennikarzy 2010
Wtorek, 22 grudnia 2009 19:19

Unia Europejska szuka nowych Młodych Gwiazd Dziennikarstwa - rusza konkurs o Europejską Nagrodę dla Młodych Dziennikarzy 2010. To już trzecia edycja konkursu, w której nagrodzeni zostaną najlepsi młodzi dziennikarze europejscy zajmujący się problematyką rozszerzenia UE.

 

 

 

.

Konkurs zachęca dziennikarzy i studentów dziennikarstwa w wieku 17 – 35 lat do poszerzenia swoich horyzontów. Mają oni szanse na przedstawienie rozszerzenia Unii Europejskiej w sposób twórczy i prowokujący do myślenia. Tematyka wszystkich prac konkursowych powinna być wyraźnie związana z przeszłością, teraźniejszością lub przyszłością rozszerzenia Unii Europejskiej.

Konkurs potrwa do 28 lutego 2010. Prace nadsyłać mogą obywatele krajów członkowskich, krajów kandydujących do członkostwa, krajów będących potencjalnymi kandydatami do członkostwa oraz obywatele Islandii. Teksty prasowe lub publikowane w Internecie oraz materiały radiowe muszą ukazać się pomiędzy 1 października 2007 a 28 lutego 2010. Liczą się prace indywidualne, ale także zespołowe – maksymalnie 3 osoby, które w równym stopniu przyczyniły się do powstania pracy.

  

Prace drukowane powinny być napisane w stylu publicystycznym. Artykuły naukowe nie będą będą rozpatrywane. Objętość tekstu nie może przekroczyć 2 000 słów.

Nadesłane prace radiowe mogą zawierać wywiady, programy dokumentalne, dyskusje panelowe, sprawozdania lub opowiadania – formaty kwalifikujące się do emisji w stacji radiowej. Audycje radiowe powinny być dostarczone na CD-ROM/DVD pocztą lub powinny być dostępne jako podcast do pobrania z sieci. Formaty materiałów radiowych: MP3 lub plik Windows Media. Wszyscy uczestnicy muszą potwierdzić zgodę osób pojawiających się w audycjach radiowych na wykorzystanie audycji w konkursie.  Czas emisji audycji nie może przekroczyć 30 minut.

 

W każdym z 36 krajów zwycięzcą zostania jedna osoba. Nowym elementem w tegorocznej edycji konkursu są nagrody specjalne - międzynarodowe jury wybierze trzy najlepsze zgłoszenia w następujących kategoriach: „Nowatorstwo”, „Najlepsze badanie” i „Najlepszy styl dziennikarski”. Każdy z trójki laureatów Nagrody Specjalnej otrzyma wycieczkę kulturalną do stolicy europejskiej, którą sam wybierze. 

 „Trzecia edycja konkursu o Europejską Nagrodę dla Młodych Dziennikarzy po raz kolejny nagrodzi wspaniałe dziennikarstwo i będzie dla Komisji Europejskiej okazją do wymiany poglądów z najbardziej obiecującymi młodymi dziennikarzami Europy na temat projektu rozszerzania UE.”- powiedział Olli Rehn, unijny Komisarz ds. Rozszerzenia.

W maju 2010 roku wszyscy krajowi zwycięzcy EYJA 2010 odwiedzą stolicę Turcji – Stambuł. Jako Europejska Stolica Kultury 2010 będzie dla zwycięzców doskonałym miejscem do poszerzenia swoich horyzontów poprzez spotkania międzykulturowe. Wycieczka zakończy się konferencją, podczas której poglądy na temat kultury i tożsamości europejskiej oraz rozszerzenia UE wymieniać będą wiodący analitycy z całego świata.

Więcej szczegółów na temat zgłoszenia do konkursu znaleźć można na stronie www.EUjournalist-award.eu.

 

MSz

 
 
Który język obcy chciałbyś doskonale znać?
 
Naszą witrynę przegląda teraz 56 gości 

 
 
 
© 2009-2014 www.eSpinacz.pl | Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykorzystywanie zamieszczonych na stronie materiałów bez wiedzy i zgody redakcji - zabronione.
Pomoc przy aktualizacji serwisu - Coffeewebsite.pl