Single w sieci
Wtorek, 25 lutego 2014 10:14

Czy potrafisz sobie przypomnieć przynajmniej dwanaście wyjść ze znajomymi w ostatnim miesiącu? Jeżeli masz z tym problem, to pewnym jest, że częściej spędzasz czas w „sieci”. Zapewne również sformułowanie „portale randkowe” nie jest ci obce. Tekst właśnie o nich traktuje. Dowiesz się, który jest dla ciebie najbardziej atrakcyjny.

  
 

 

Spędzając więcej czasu w Internecie na różnego rodzaju aktywnościach, coraz powszechniejszym zjawiskiem zdaje się być poszukiwanie miłości w Internecie. Sposobów na poznawanie w ten sposób jest sporo, a z każdym dniem pojawiają się nowe możliwości. Przedstawiamy portale, których działania skierowane są głównie na odnajdywanie miłości oraz przyjaźni. Na chwilę obecną do naszej dyspozycji mamy wiele tego typu stron. Informacje na temat kilku z nich, znajdziecie poniżej.Badoo.pl


Po założeniu konta, mamy możliwość dodania zdjęć, które od razu zostają ocenione. Żeby móc wyświetlić otrzymane oceny, musimy najpierw ocenić zdjęcia innych użytkowników. Dostępna jest możliwość sprawdzenia – kto wyświetlił nasz profil oraz osób, które chciałyby nas poznać. W tym miejscu natykamy się na ścianę – jeżeli nie mamy wykupionego „superkonta”, widzimy tylko „zapikselowaną” miniaturkę zdjęcia profilowego. Jedynym wyjściem, poza wykupieniem wspomagacza dla naszego konta, jest zabawa, w której wyświetlane są osoby mogące nas zainteresować. Warto w tym miejscu nadmienić, że ilość gier, w których możemy uczestniczyć jest ograniczona. Odnawia się z czasem lub – jeśli nie chcemy czekać – musimy zapłacić. Szansa, że znajdziemy tam osobę, która wyraziła chęć poznania nas jest dość spora. Gdy odwzajemnimy czyjeś zainteresowanie – możemy zacząć rozmowę. Czat do złudzenia przypomina ten znany nam z Facebooka. Wiadomości możemy wysyłać bez ograniczeń i zupełnie za darmo. Opcje wyszukiwania są utrudnione, ponieważ nie możemy skorzystać z żadnych filtrów. Więc jeżeli jesteśmy z małego miasta, najwięcej osób będzie pochodziło z najbliższej dużej aglomeracji.


Randki.o2.pl


Podczas zakładania konta, możemy doświadczyć trudności z wgraniem zdjęć. W tym serwisie nie dostaniemy od razu wielu ocen naszych zdjęć ani też nie jesteśmy w stanie stwierdzić, czy ktoś odwiedził nasz profil. Dobrze skonstruowana została wyszukiwarka, która jest plusem tego portalu. Pozwala nam zdefiniować różne kryteria, które pomogą nam znaleźć osobę spełniającą nasze oczekiwania. Niestety, nie jesteśmy zasypywani ogromną liczbą odwiedzających, oceniających nasze zdjęcia czy też osób chętnych, aby nas poznać. Nie ma na nim opłat, takich jakie na innych portalach, jednak wiąże się z tym również brak osób do rozmów.

 

 


 

 

Sympatia.pl


Kreacja profilu przebiega w sposób przyjazny. Szeroki zakres wyboru informacji na temat naszego wyglądu oraz oczekiwań od ewentualnej partnerki/partnera. Portal posiada bardzo dobrze zaprogramowaną wyszukiwarkę. Jeśli zainteresuje nas jeden z użytkowników – możemy „puścić mu oczko” lub wysłać wiadomość, nadmienić jednak należy, że posiadając darmowe konto możemy wysłać jedną wiadomość dziennie oraz sto „oczek” na tydzień. Wyjątkowo długo oczekujemy na akceptację zdjęcia przez moderatorów, jednak tłumaczyć to można dużą liczbą dostępnych osób. Bez konta „Premium” nie jesteśmy również w stanie stwierdzić, kto odwiedził nasz profil, gdyż zdjęcie jest „zamazane”, a mógł to być dosłownie każdy. Nie dostajemy żadnej możliwości weryfikacji. Możemy odczuć brak zainteresowania naszą osobą.


MyDwoje.pl


Po założeniu konta, do wypełnienia dostajemy – „Test Doboru Partnerskiego”. Efektem wypełnienia testu, jest otrzymanie wyników dotyczących naszej osobowości. Pomaga to przy ocenie procentowej zgodności osobowości między jednym użytkownikiem, a drugim. Aktualizując swój profil mamy najwięcej roboty, ponieważ jest ich prawdziwy ogrom, zdecydowanie przebija pozostałe „strony”. Proces akceptacji zdjęć oraz informacji wpisanych w profilu jest w tym przypadku bardzo krótki. Znalezienie osoby, z którą prawdopodobnie chcielibyśmy nawiązać kontakt nie jest trudne, oddano do naszej dyspozycji wiele możliwości filtracji wyszukiwania. Niestety, to co przyjemne w tym momencie się kończy. Każda akcja związana z pozostałymi użytkownikami – wymaga opłacenia abonamentu lub wysłania SMS’a.


Podsumowanie portali


W przypadku konta darmowego, najlepiej sprawdza się portal Badoo.pl. Jeśli rozważamy przypadek, gdy chcemy wydać pieniążki, powinniśmy zacząć od Sympatia.pl. Jednak jestem zdania, iż obecnie najlepszy jest Badoo.pl. Interakcja użytkowników jest obecna od samego początku i jest wysoka, a jest to najbardziej pożądana cecha tego typu portali. Nie odczuwamy przymusu wydawania pieniążków, celem poznawania innych użytkowników, co zdecydowanie przebija inne portale. Cały czas jest na nim „ruch”, nie odczujemy, że jesteśmy sami na stronie.

 

 


Wskazówki dla zainteresowanych


• Zakładając konto dobrze jest podać prawdziwe informacje i tak jak wzrost można w niewielkim stopniu zawyżyć lub zaniżyć – na nic to nie powinno wpłynąć. Nie sądzę, aby ktoś na pierwszym spotkaniu miał nas mierzyć. To co do reszty informacji lepiej trzymać się prawdy, w innym wypadku prawdopodobnie będziemy bali się pierwszego spotkania.

• Wpisując informacje o sobie, upewniamy użytkownika po drugiej stronie, że konto nie jest założone dla żartu, dodaje pewności, aby nawiązać kontakt. Jeżeli nie wiesz o czym mowa, przesłuchaj utwór – „Rozbójnik Alibaba feat. Pono, Kazan, Laura – W sieci”, odpowiedź w trzeciej minucie utworu.

• Większa ilość zdjęć jest pożądana, nie ma znaczenia co to za zdjęcia, póki na nich jesteśmy. Sprawa wygląda inaczej, jeśli chodzi o nasze zdjęcie profilowe. Zdjęcia, na których twarz jest schowana pod muszelką, pieskiem, kotkiem, kubkiem, aparatem cyfrowym, zieloną mazią naniesioną na twarz – zmniejszą zainteresowanie użytkowników.

• Przerabianie zdjęć w programach graficznych nie jest niczym złym, można nawet stwierdzić, że jest pożądane, gdyż pomaga nam wywrzeć pozytywne pierwsze wrażenie. Pamiętajmy jednak, aby nie przesadzić, ponieważ może to spowodować obawę przed przeniesieniem rozmów do „reala”.

• Droga do pierwszego spotkania może być długa i nie mamy pewności, czy faktycznie do niego dojdzie. Wiele z użytkowniczek na pytanie o ilość poznanych przez portal osób i porównując te dane z ilością osób, z którymi do owego spotkania doszło – nie wypadają szczególnie zachęcająco. Jeżeli decydujemy się, na taki sposób randkowania, musimy uzbroić się w cierpliwość.


Patryk „Shade” Zochniak

 
 
 
Który język obcy chciałbyś doskonale znać?
 
Naszą witrynę przegląda teraz 50 gości 

 
 
 
© 2009-2014 www.eSpinacz.pl | Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykorzystywanie zamieszczonych na stronie materiałów bez wiedzy i zgody redakcji - zabronione.
Pomoc przy aktualizacji serwisu - Coffeewebsite.pl