Drogi człowieku XXI wieku...
Czwartek, 11 października 2012 10:47
Piszę, bo jestem oburzony, wciąż tylko to samo: nie mam czasu, nie mam czasu. A ja się pytam: czy ja zniknąłem?! Odkąd istnieję, nie pamiętam,by wpłynęło do mnie tyle skarg. [Tekst nagrodzony w konkursie MYŚLENIE NIEKONTROLOWANE] 
 

 

 

 

Nie rosnę, nie maleję, a non stop pretensje, że chyba oszaleję. Mierzysz mnie za pomocą 3 wskazówek, więc pozwól, że udzielę Ci kilku.

Po pierwsze, jestem utkany z 24 godzin identycznej długości. I ani sekundy dłużej. Jestem absolutnie stały w postanowieniach.

Po drugie, każdemu codziennie ofiaruję się w identycznych proporcjach.

Po trzecie, nie mam nóg, więc nikogo nie gonię, nie ścigam. Pływać i latać też nie umiem, a tyle razy mi to zarzucasz podkreślając, że za szybko – wypraszam sobie!

Po czwarte, próbujesz mnie złapać, a ja jestem nieuchwytny i nie uciekam.

Po piąte, jestem z tobą, a narzekasz na moją nieobecność. Nigdzie nie mogę sobie pójść. A szkoda, bo czasem tylko o tym marzę.

Po szóste, uwielbiasz mnie marnować, nie szanować i obwiniać wbrew pozorom częściej niż Ci się wydaje. Zrzucasz na mnie winę za Twoje niepowodzenia. Zazwyczaj jestem niewłaściwy, albo za krótki albo za długi. Ach...

Po prostu przestań ze mną walczyć i nie bądź moim wrogiem. Pogódź się ze mną, przecież to ja leczę często to, co najbardziej bolesne. Zaprzyjaźnij się ze mną. Chciałbym mieć przyjaciela.

z poważaniem, Twój czas.

P.S. To nie ja decyduję jak długo mamy szansę na integrację. To nie moja działka, więc nie obwiniaj mnie. Daj nam tylko szansę, póki mnie masz.Alicja MalinowskaALICJA MALINOWSKA otrzymała WSZOP GRAND PRIX - Nagrodę Specjalną przyznaną przez Wyższą Szkołę Zarządzania Ochroną Pracy. 

 
 
Który język obcy chciałbyś doskonale znać?
 
Naszą witrynę przegląda teraz 40 gości 

 
 
 
© 2009-2014 www.eSpinacz.pl | Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykorzystywanie zamieszczonych na stronie materiałów bez wiedzy i zgody redakcji - zabronione.
Pomoc przy aktualizacji serwisu - Coffeewebsite.pl