Śmieszni są ci ludzie
Czwartek, 04 października 2012 11:02
Lubił swoje codzienne rytuały. O ósmej kolacja, pół godziny wcześniej wiadomości. Nie przepadał natomiast za rodzinnymi imprezami. Nie obchodził własnych urodzin i nie miał zamiaru świętować cudzych... [Tekst nagrodzony w konkursie MYŚLENIE NIEKONTROLOWANE]
 

 

 

Jeszcze zanim przekroczył próg salonu, postanowił, że z nikim nie będzie się witał i niezależnie od wszystkiego przyjmie swoją dawkę codziennych informacji z kraju i ze świata. Wchodząc, miał świadomość, że przyciągnął uwagę zgromadzonych przy stole, lecz ostentacyjnie zignorował wszystkie spojrzenia i usadowił się na kanapie naprzeciw nowoczesnej plazmy.
– Patrzcie no, jakie panisko. Najwyraźniej to my jemu powinniśmy „dobry wieczór” mówić – przerwała przedłużającą się ciszę stara ciotka, za którą nigdy nie przepadał – A co go widzę, to grubszy – dodała.
Tutaj oczywiście przesadziła i nie zamierzał dłużej tolerować takiego zachowania. Powoli odwrócił głowę w jej stronę, spojrzał prosto w twarz i ziewnął szeroko. Wysunął pazury i polizał kosmatą łapę. Zmrużył oczy, chroniąc wzrok przed błyskającą znienacka nienaturalną bielą zębów prezentera i nadstawił uszu nagle zaciekawiony:
– … z pewnością sięgającą pięciu sigma jest to poszukiwany od dłuższego czasu bozon Higgsa, odpowiedzialny za materialny kształt wszechświata…
– A słyszeliście, Michał Wiśniewski znów się ożenił! – wypaliła babcia.
Kocur wyprostował przednie łapy i próbował skoncentrować się na informacjach dotyczących przełomowego odkrycia:
– … w położonym w Szwajcarii Wielkim Zderzaczu Hadronów, którego tunel mierzy dwadzieścia siedem kilometrów…
– No przecież ten wariat z czerwonymi włosami! – wujek uświadamiał żonę, podekscytowany własną wiedzą – Z tego zespołu Tych Troje!
Zirytowany kot zeskoczył z kanapy, podbiegł do telewizora i usiadł tuż przed nim, analizując komputerową symulację przebiegu doświadczenia.
– O, chyba jakąś muchę zobaczył! Żeby wam ekranu nie porysował! – mająca braki w kulturze stara ciotka znów zaczęła się czepiać – Lepiej go stąd zabierzcie!
– … będące uzasadnieniem słuszności Modelu Standardowego, a także potwierdzające teorię Wielkiego Wybuchu oraz inflację kosmologiczną…
– A Klepaccy nowe auto sobie kupili. Widzieliście? Wczoraj pod sklep zajechali – jedna z kuzynek starała się wywołać z pamięci jakieś dodatkowe szczegóły – Fioletowe takie.
Zwierzątko niespodziewanie zostało oderwane od telewizora i wyniesione do przedpokoju. Kocurek zadarł łepek, spojrzał na klamkę i podszedł do zatrzaśniętych drzwi w nadziei, że może usłyszy jeszcze jakieś ważne informacje.
– Fioletowe mówisz? Śmieszni są ci ludzie.

Adam Plasun 


ADAM PLASUN został wyróżniony w konkursie MYŚLENIE NIEKONTROLOWANE 2012 w kategorii "Społeczeństwo" – za umiejętność wpisania krytycznej refleksji w fabularną opowieść.
 
 
Który język obcy chciałbyś doskonale znać?
 
Naszą witrynę przegląda teraz 27 gości 

 
 
 
© 2009-2014 www.eSpinacz.pl | Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykorzystywanie zamieszczonych na stronie materiałów bez wiedzy i zgody redakcji - zabronione.
Pomoc przy aktualizacji serwisu - Coffeewebsite.pl