Zwyciężczyni "Idola" w Katowicach
Piątek, 06 stycznia 2012 01:26

Wydała właśnie drugą płytę, ciągle młoda, utalentowana, zdobyła sławę wygrywając popularnego "Idola". Chyba już jasne, że chodzi o Alicję Janosz. Ta pochodząca z Pszczyny piosenkarka już w najbliższą sobotę będzie gościła w Katowickim Empiku.

 

 

 

 

Kiedyś wyśmiewano ją za przebój, w której pojawiła się słynna jajecznica. Dziś wszystkim tym raczej złośliwy uśmieszek powinien zniknąć z ich twarzy, bowiem płytą "Vintage" Janosz zamyka usta wszystkim jej krytykom. Soul, domieszka bluesa, jazzu - to aż niemożliwe, by wokalistka znana z "Idola" mogła sięgnąć po takie odległe dla niej, wydawać by się mogło do tej pory, gatunki. Nic bardziej mylnego. "Vintage" jest po prostu świetne.

 

"Nie miałam pojęcia, kim byli: Miles Davis, Billie Holiday, Donny Hathaway i wielu innych artystów, których twórczość to biblia dla muzyków. Nie znałam płyt Pink Floydów, Stonesów czy Led Zeppelin" - wspomniała kiedyś Janosz. Dziś chyba nie potwierdziłaby tych słów, bo tę wiedzę muzyczną musiała w czasie pomiędzy wydaniem obu płyt nadrobić. To słychać na jej najnowszym krążku. 

 

7 stycznia, godzina 18:00, CH Silesia, "Empik". Warto być, z pewnością.

 

Mariusz Pałka

 
 
Który język obcy chciałbyś doskonale znać?
 
Naszą witrynę przegląda teraz 16 gości 

 
 
 
© 2009-2014 www.eSpinacz.pl | Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykorzystywanie zamieszczonych na stronie materiałów bez wiedzy i zgody redakcji - zabronione.
Pomoc przy aktualizacji serwisu - Coffeewebsite.pl