Praca w NASA, czyli czego szukacie
Piątek, 16 listopada 2012 10:51
Jesteśmy z Wami od 3 lat. Przez ten czas zadaliście „guglom” kilka tysięcy zapytań, z wyników których potem docieraliście na naszą stronę. Wybraliśmy najciekawsze, czyli najmniej oczekiwane i jednocześnie najbardziej absurdalne. Wybór oczywiście baaardzo subiektywny. Jesteśmy ciekawi, czym nas jeszcze zaskoczycie...
 

 

 

 

Przez pierwsze miesiące (końcówka roku 2009) nie bardzo wiedzieliście jak zapisać nasz adres. Razem? Osobno? Z łącznikiem? Pytaliście „spinacz”, „e spinacz”, "e-spinacz”... Potem już prawidłowo „espinacz”. To ostatnie zapytanie jest oczywiście najpopularniejsze w wyszukiwarce.


Pytania filozoficzne

Okazuje się, że staliśmy się już serwisem opiniotwórczym. A w zasadzie wujkiem lub ciocią „Dobra rada”. Cieszymy się, że chcecie nas zapytać o takie sprawy. Jakie? Poniżej zestawienie zawierające sformułowania z wyszukiwarki (na podstawie Google Analitics), po których dotarliście na naszą stronę i nasz krótki komentarz:


1) DOKĄD ZMIERZA ŚWIAT – A czy myślicie, że my wiemy?

2) CO ROBIĆ Z PIENIĘDZMI
– Co robić z pieniędzmi? Jak żyć? Taaak, to bardzo trudne pytania. Jeśli nie wiecie co robić, chętnie się zaopiekujemy. Zainteresowanym podamy numer konta.

3) CZY SZEKSPIR TO ISTNIAŁ – Mamy nadzieję, że tak. Bo w przeciwnym razie upadnie nasze wyobrażenie o romantycznej miłości Romea i Julii.

 

 

 

 

4) JAKIE BĘDĄ KOMPUTERY ZA KILKA LAT – Z całą pewnością zupełnie inne od tych, jakie znamy teraz: LINK

5) JAKI JEST KOLOR DUSZY - Dusza politologa ma kolor fioletowy, socjologa - czerwony, a wykładowcy - pomarańczowy. Nie wierzysz? Sprawdź: LINK

6) CHYBA STWORZYŁEM ARCYDZIEŁO – Jesteśmy dumni. I chętnie o tym napiszemy! Drugi Tarantino się objawił: LINK

7) CO SIĘ WYPEŁNIA FOSOM? - Że co???

 

 

 

 

8) MAM ROMANS OD LISTOPADA 2009 – Gratulujemy! A jaki jest stan na dzień dzisiejszy?

9) TECHNIKI BILOKACJI – Chętnie poznamy. Prosimy o kontakt: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. :)Tematy (para)edukacyjne

Jak na czasopismo studenckie, nie może u nas oczywiście zabraknąć tematów edukacyjnych (i trochę paraedukacyjnych). Pisaliśmy o tym sporo. Przez 3 lata znalazło się kilka ciekawych tematów.  

10) ULICA BANKOWA KATOWICE NOCĄ
– Oj działo się. Ale już jest nowy deptak i ruch w interesie jakoś zmniejszył się. Zobacz na naszej stronie jak wygląda deptak (w dzień): LINK

11) ROZWÓJ ZRÓWNOWAŻONY REFERAT – Miło, że szukacie u nas inspiracji. Mamy nadzieję, że na inspiracjach zostajecie przy pisaniu referatów. Zżynania gotowców z Internetu stanowczo nie popieramy.

12) JAK BYĆ DOBRYM STUDENTEM – Zastanawiamy się, czy nie należałoby przenieść tego pytanie do działu „pytania filozoficzne”. Na pewno obszerny referat można byłoby napisać...

13) GDZIE MOŻNA SPOTKAĆ GRZEGORZA OLSZAŃSKIEGO – Najpewniej na uczelni (choć w innych miejscach też bywa). A o konkretne miejsce i godziny zapytać samego zainteresowanego.

14) FREUD SYSTEMATYCZNA NAUKA – Z pewnością był „za”. A autorytetów warto słuchać. Nie tylko 2 dni przed egzaminem.

15) CO DAJE REKTOR BANYŚ WYRÓŻNIAJĄCYM SIĘ STUDENTOM? - Wyróżnij się to zobaczysz: LINK

16) MORDERSTWA NA TLE SEKSUALNYM – Ech, czego to studenci nie wymyślą, żeby nie było zajęć: LINK

17) JAK PRZYCIĄGNĄĆ STUDENTÓW NA UCZELNIĘ – Np. organizując eventy. Takie jak powyższe. Oby tylko stan „przed” i stan „po” był taki sam.

18) JAK TAŃCZYĆ OBERKA – Aby dowiedzieć się, należy wybrać się na spotkanie Studenckiego Zespołu Pieśni i Tańca „KATOWICE”. Hmm... zastanawiamy się, czy nie byłoby dobrym pomysłem zorganizowanie kursu korespondencyjnego.

19) CHCĘ SIĘ NAUCZYĆ TAŃCZYĆ PO GÓRALSKU – Oj, to już wyższa szkoła jazdy. Najlepiej to poznać jakąś śliczną góralkę lub przystojnego górala i dać się ponieść góralskiemu temperamentowi...

 

 

 

 

20) "BIAŁE" DOBRE DO NAUKI – Chcemy myśleć, że autor nie myślał o tym, o czym my myślimy, że myślał.

21) ELŻBIETA DZIKOWSKA - NOBEL?  - Miejmy nadzieję, że kiedyś to się stanie. I znów odwiedzi Wyższą Szkołę Humanitas: LINKKultura

I o kulturze też czasem skrobną nasi redaktorzy. Największą popularność zyskało zapytanie o symbole śląska. Jesteśmy dumni, że w wyszukiwarce Google nasza strona internetowa jest tuż za Wikipedią. To ogromny sukces!

22) SYMBOLE ŚLĄSKA – Spodek? Pomnik Powstańców Śląskich? A może grupa Myslovitz? Co jest współczesnym, a co dawnym symbolem Śląska? Pisaliśmy o tym w wakacje 2010, a artykuł do dziś cieszy się ogromną popularnością. Przeczytaj całość: LINK

23) DARIUSZ NIEBUDEK BANNER – Pan Dariusz nie zamieścił jeszcze u nas żadnego banneru. Ale mamy nadzieję, że to tylko kwestia czasu.

24) BORAT NA WOODSTOCKU – A był???

 

 

 

 

25) CHOLONEK TEKSTY – Zapraszamy do Teatru Korez na chyba najlepszy spektakl w tej części galaktyki.

26) KOREZ JAK SIĘ DOSTAĆ – Teatr Korez mieści się w Centrum Kultury Katowice (dawne Górnośląskie Centrum Kultury). Pl. Sejmu Śląskiego 2. Wchodzi się głównym wejściem, idzie po schodach na pierwsze piętro i skręca w prawo. Potem trzeba iść do końca korytarza i znów w prawo. Między „końcem korytarza” a „znów w prawo” zobaczysz już napis „Korez”, więc nie zabłądzisz. A wybrać się warto.

27) CZY FOLKLOR JEST OBCIACHEM? – My twierdzimy, że nie: LINK

28) SKARPETKI DO JAZZU – Ale o co chodzi?

 

 

 

 

 

 

Ciekawostki

Niektóre zapytania wydają się być oczywiste, niektóre dość zaskakujące i wymagające śledztwa. O wielu rzeczach wiemy (bo pisaliśmy), ale niektóre nas zaskoczyły. Jesteście wspaniali. Nie zmieniajcie się!!!

29) DLACZEGO SIÓDEMKA JEST SZCZĘŚLIWA? – Bo jest najlepsza bez dwóch zdań. I kropka. Nie wierzysz? Przeczytaj: LINK

30) NAJBARDZIEJ IMPREZOWE PIĘTRA W AKADEMIKACH
– Należy sprawdzić osobiście: LINK

31) NAJŁADNIEJSZE DZIEWCZYNY W KLUBIE – Naturalnie! Pewnie to studentki z naszych uczelni.

32) KANDYDATKI NA MISS AWF
– Pytanie w kontekście tego, co wyżej. Tutaj można zobaczyć galerię zwyciężczyń: LINK

33) BAL STUDENCKI PRZEMÓWIENIE – No i okazuje się, skąd przemawiający czerpią inspiracje. Cieszy nas to niemożebnie.

34) BUS KATOWICE RYBNIK AUTOSTRADA – Baaardzo dużo różnych zapytań. Świadczy to o ogromnym zainteresowaniu. Pisaliśmy o tym dwa lata temu: LINK

 

 

 

 

35)  ILE GODZIN POCIĄGIEM Z RYBNIKA – No bez przesady. To tylko 45 km! W przybliżeniu do jednej – to jedna godzina. Ale bywają, że godziny są raz dłuższe, a raz... jeszcze dłuższe.

36) JAK SPĘDZIĆ SYLWESTRA WE DWÓCH – Możemy doradzić jak we dwoje lub we dwie. We dwóch nie próbowaliśmy. Można spróbować z następujących cioci Ani Dobra Rada: LINK

37) AMERYKA NIE ISTNIEJE – Wcale tego nie twierdzimy. Niektórzy z redakcji potwierdzają, że jest i ma się dobrze. Ciekawe, ilu z was namówiliśmy na spotkanie z autorem książki, czyli Wojciechem Orlińskim.

38) WĄGLIK – Ojejku! Czy to ma jakiś związek z zapytaniem o nieistniejącą Amerykę?

39) JAK UKRAŚĆ KSIĘŻYC – Nie radzimy. Dwóch już próbowało.

40) CO POD SPODKIEM – Nie wiemy. A są jakieś skarby? A może kosmici mają tam jakąś tajną kwaterę główną dowodzenia wszechświatem??

41) CZY GÓRNY ŚLĄSK TO ZAGŁĘBIE – Nie. I Zagłębie to też nie Górny Śląsk!


Varia

42) UPADEK NA WIELKĄ SKALĘ ZBURZENIE – Jejku! Jakie apokaliptyczne wizje! Mamy nadzieję, że nie przed sesją.

43)  JAK CZYŚCIĆ WEŁNIANE SPODNIE GÓRALSKIE – Jechać w góry i poznać góralkę. Ona na pewno będzie wiedziała.

 

 

 

 

44) JAK DŁUGO MOGĄ STAĆ KLUSKI ŚLĄSKIE – To zależy, gdzie mają stać.

45) KAMIL DURCZOK POCZTA E MAIL – Wydajemy oficjalne oświadczenie, że pan Kamil Durczok nie ma poczty w domenie eSpinacz.pl. Ale mamy nadzieję, że to też kwestia czasu.

46) SPORT W KTÓRYM ZJEŻDŻA SIĘ Z GÓRKI NA ŁYŻWACH
– Nie znamy fachowej nazwy, ale obawiamy się, że to jest sport baaardzo ekstremalny. Więcej o sportach zimowych tutaj: LINK

47) DOBRA ULOTKA WYBORCZA – Na pewno powinna być dobrze zaprojektowana, powinna cieszyć oczy, a przede wszystkim muszą się znaleźć na niej najważniejsze punkty programu. Ale czemu nas o to pytacie? Chociaż w sumie... prosimy o kontakt, chętnie zaprojektujemy.

48) FORUM ESPINACZ – Nie mamy. Ale zapraszamy na Facebooka.

49) PISZ DLA NAS
– Tak! Zapraszamy do współpracy. Wyślij nam swoje CV i opowiedz coś o sobie, a być może dołączysz do naszej redakcji. Więcej: LINK

I naszego evergreena zostawiliśmy „na smaczek”:

 

 

 

 

50) PRACA W NASA POSZUKIWANIE UFO PL – To zapytanie zaskoczyło nas najbardziej. Zwłaszcza, że nie potrafimy dojść do strony, na której o tym pisaliśmy. Pewnie to sprawka Ufoków i dlatego NASA oferuje pracę w celu ich wyszukania. Tylko czemu akurat w Polsce, w Katowicach??? Czy to ma coś wspólnego ze Spodkiem i zapytaniem, co jest pod nim? Obiecujemy, że zajmiemy się sprawą.


Za wszystkie zapytania serdecznie dziękujemy. I prosimy o jeszcze!

opr. Marek Szulc

 
 
Który język obcy chciałbyś doskonale znać?
 
Naszą witrynę przegląda teraz 38 gości 

 
 
 
© 2009-2014 www.eSpinacz.pl | Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykorzystywanie zamieszczonych na stronie materiałów bez wiedzy i zgody redakcji - zabronione.
Pomoc przy aktualizacji serwisu - Coffeewebsite.pl