Nowa rzecz – kolejny śmieć
Środa, 28 marca 2012 16:51
W ostatnią sobotę marca po raz kolejny odbędzie się akcja „Godzina dla Ziemi”. W tym kontekście warto wspomnieć o innych, mniej spektakularnych inicjatywach ekologicznych na świecie.
 
 
Więcej…
 
Ogrzewanie może być ekologiczne
Sobota, 24 marca 2012 20:12
Myśląc o „ogrzewaniu mieszkania” najczęściej wyobrażamy sobie domek jednorodzinny z kominem, z którego wydobywa się dym. Czy jednak ten dym jest ekologiczny? A czy węgiel kamienny lub gaz potrzebny do ogrzewania wciąż się opłaca? Są też alternatywne formy produkcji ciepła dla mieszkania, które mogą być zarówno bezpieczne dla środowiska, jak i przystępne cenowo.
 
.
Więcej…
 
Ekologia w wersji UŚ
Piątek, 23 września 2011 11:40

Zbiórka makulatury oraz zużytych baterii, dojeżdżanie na uczelnię rowerem, sadzenie drzew. To bez wątpienia prośrodowiskowe zachowania. A co jeszcze można zrobić, by być z ekologią za pan brat? Zobaczmy, co proponuje Uniwersytet Śląski.

 

.
Więcej…
 
Eko-uczelnia
Piątek, 09 września 2011 10:45

Ekologia nie musi być nudna. Pomysłów na połączenie tego, co przyjemne z pożytecznym jest wiele, a katowickie uczelnie prześcigają się w pomysłach zachęcających do proekologicznego stylu życia. Przekonajcie się sami!

 

.
Więcej…
 
Myśl eko=logicznie
Środa, 31 sierpnia 2011 11:33
Czy wiesz, że zużyte baterie i świetlówki są niebezpieczne dla środowiska, a dzięki recyklingowi 1 tony makulatury ratujemy 17 drzew? Niewielu z nas ma świadomość, że wyrzucone w ciągu roku na całym świecie butelki PET, ułożone jedna na drugiej, utworzyłyby konstrukcję o wysokości 28 milionów kilometrów.
 
 
.
Więcej…
 


 
Który język obcy chciałbyś doskonale znać?
 
Naszą witrynę przegląda teraz 45 gości 

 
 
 
© 2009-2014 www.eSpinacz.pl | Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykorzystywanie zamieszczonych na stronie materiałów bez wiedzy i zgody redakcji - zabronione.
Pomoc przy aktualizacji serwisu - Coffeewebsite.pl