Innowacyjny dizajn
Środa, 12 stycznia 2011 19:50
24 stycznia 2011 roku odbędzie się druga konferencja tematyczna organizowana w ramach projektu "Innowacyjny dizajn lokomotywą śląskiej gospodarki - Sieć współpracy środowisk akademickich z biznesem". Jej celem będzie zainicjowanie współpracy pomiędzy śląskim środowiskiem biznesu, nauki oraz dizajnu. 
 
 
.
 

Uczestnicy konferencji zatytułowanej „Wymiana wiedzy impulsem do tworzenia innowacyjnych rozwiązań – WSPÓŁPRACA” poznają przykłady innowacyjnych rozwiązań będących wynikiem wcześniejszej współpracy środowisk biznesu, dizajnu i nauki. Przedsiębiorcy zainteresowani współpracą w zakresie przeprojektowywania oraz wdrażania nowych produktów będą mieli również możliwość nawiązania kontaktu z projektantami oraz specjalistami z zakresu dizajnu podczas warsztatów tematycznych.

Program konferencji jest bardzo różnorodny; planowane są m.in. wykłady na temat nowoczesnych materiałów wykorzystywanych we wzornictwie oraz warsztaty, na których będzie można poznać społecznościowy portal wymiany wiedzy,  opracowany w ramach projektu ”Innowacyjny dizajn”. 

To już druga konferencja organizowana w ramach projektu. Podczas pierwszej chcieliśmy przekonać  śląskich przedsiębiorców, że warto pracować na wizerunkiem swojego przedsiębiorstwa oraz zaistnieć w Internecie. Teraz skupimy się na produkcie. Spróbujemy zachęcić przedsiębiorców do usprawniania świadczonych przez nich usług oraz doskonalenia oferowanych produktów np. w zakresie opakowania – zapewnia Barbara Filipczyk, koordynator projektu. 

Zapisy na konferencję prowadzone są przez stronę www.innowacyjny-dizajn.pl. Udział w konferencji jest bezpłatny.

„Innowacyjny dizajn lokomotywą śląskiej gospodarki. Sieć współpracy środowisk akademickich z biznesem” to nowatorski projekt, którego głównym celem jest poprawa konkurencyjności firm działających na Śląsku poprzez integrację środowiska biznesowego z naukowym. Zakłada się, że sieć aktywnej współpracy zapewni poprawę wykorzystania badań naukowych w praktyce poprzez ich absorpcję przez środowisko gospodarcze. Działania w ramach inicjatywy są ukierunkowane na zwiększenie świadomości przedsiębiorców z korzyści związanych z dizajnem i stworzenie atrakcyjnej oferty w jego zakresie. 

Projekt jest realizowany na terenie woj. śląskiego przez Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach, Akademię Sztuk Pięknych i Izbę Rzemieślniczą oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach oraz współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego (Program Operacyjny Kapitał Ludzki, poddziałanie 8.2.1.).

Więcej informacji o konferencji oraz projekcie na www.innowacyjny-dizajn.pl.

 
 
Który język obcy chciałbyś doskonale znać?
 
Naszą witrynę przegląda teraz 48 gości 

 
 
 
© 2009-2014 www.eSpinacz.pl | Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykorzystywanie zamieszczonych na stronie materiałów bez wiedzy i zgody redakcji - zabronione.
Pomoc przy aktualizacji serwisu - Coffeewebsite.pl