Nawiązano porozumienie
Piątek, 20 kwietnia 2012 08:07
18 kwietnia w Sali Senatu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego odbyło się uroczyste podpisanie umowy o współpracy pomiędzy Uniwersytetem Ekonomicznym w Katowicach i Śląskim Uniwersytetem Medycznym.
 
 
      

 
 

 

Porozumienie ma na celu rozwijanie współpracy i niesienie wzajemnej pomocy pomiędzy obiema Uczelniami w zakresie działalności organizacyjnej, naukowo-badawczej, a także dydaktycznej; wspieranie inicjatyw edukacyjnych  w obszarze studiów podyplomowych i  szkoleń; podejmowanie wspólnych projektów edukacyjnych oraz badawczo-wdrożeniowych, a także inicjowanie innych przedsięwzięć, w tym w szczególności wspólnie prowadzonych kierunków studiów w zakresie kompetencji edukacyjnych Stron.


– Bardzo mnie cieszy fakt, że Pan Rektor Uniwersytetu Ekonomicznego przystał na podpisanie tego Porozumienia. To dla obu naszych Uczelni gwarancja poszerzenia oferty edukacyjnej. Już wspólnie podjęliśmy kroki do realizacji planów utworzenia pierwszych kierunków studiów podyplomowych: marketingu farmaceutycznego i farmacji przemysłowej. Jest to możliwe dzięki współpracy ze specjalistami z UE w zakresie zarządzania i marketingu – komentuje podpisanie Porozumienia z UE JM Rektor Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach prof. dr hab. Ewa Małecka-Tendera.


– Szeroko rozumiane nauki ekonomiczne, w tym nauki o zarządzaniu są obecne w każdej dziedzinie życia gospodarczego – zarówno w biznesie jak i w usługach publicznych. Stąd dla naszej Uczelni alianse takie jak dziś zawarty są codziennością. To właśnie praca nad interdyscyplinarnymi projektami jest tym, co współcześnie stanowi o rozwoju ekonomii oraz zwiększaniu poziomu wykształcenia ekonomicznego w różnych grupach społecznych i zawodowych – dodaje JM Rektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach prof. dr hab. Jan Pyka.


Umowa, która została podpisana na czas nieokreślony, odzwierciedlana ogólnoświatową tendencję tworzenia różnorakich kierunków interdyscyplinarnych. Łączenie wydziałów i koncentracja kapitału intelektualnego ma na celu kreowanie innowacyjnych przedsięwzięć naukowych, które sprostają wymaganiom nowoczesnego rynku pracy.


MM

 
 
Który język obcy chciałbyś doskonale znać?
 
Naszą witrynę przegląda teraz 51 gości 

 
 
 
© 2009-2014 www.eSpinacz.pl | Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykorzystywanie zamieszczonych na stronie materiałów bez wiedzy i zgody redakcji - zabronione.
Pomoc przy aktualizacji serwisu - Coffeewebsite.pl